Apie laimingą pasaulio pabaigą
814
Nerangus rytas, lyg akvarelėje išsiliejęs horizontas, su trumpais saulės blyksnių inkliuzais šaligatvio balose.
– Dzin dzin,- skaidriai suvirpa varpeliai, kai juos švelniai užkalbina veriamos durys.
– Labas rytas! – šūkteliu įžengdama į šalia namų esančią kavinukę ritualinių pusryčių – burokėlių, obuolių ir imbiero sulčių.
– Tylu po švenčių?- pasilabinu su nuobodžiaujačia bariuko šeimininke. Ji stovi prie debesų užgulto lango ir mąsliai žvelgia kažkur į tolį.
– Taip,- giliai atsidūsta. – Na, dar rusų seni nauji metai…
Suūžia sulčiaspaudė. Keli riebūs burokėlių gabalai ryškia srove išvarva į stiklinę.
Tylim… Gurkšteliu sulčių. Imbieras vos vos juntamas, maloniai šildo gomurį. Radijo laidos diktorius praneša: ukrainiečių lėktuvą numušė Irano žvalgyba. Tai — žmogiškoji klaida – cituoja diktorius kažkokio svarbaus pareigūno pranešimą.
Skaudžiai susminga į kūną tūkstančiais aštrių skeveldrų…
Tada – vietinis džiazas… Monotonišku radijo diktoriaus balsu – grigeo variacijos ir versijos, tokios, grakščios, užburiančios, tik nelabai kvepiančios…
Ir klimatologė užberia druskos: Australija sudegs, Kanada sušals. Juk visi mes po vienu stogu, visi prikišom savo pirštą…
Žinios baigiasi. Užgroja muzika.
– Linksmai prasidėjo šie Nauji metai,– nutraukia tylą bariuko šeimininkė, paimdama iš manęs stiklinę.-Bet juk vis tiek kada nors ateis pasaulio pabaiga, – nerūpestingai tarsteli – lyg pasakotų apie rytojaus orus…
… Išsprūstu į lauką. Gerklėje pakimba gumulas… Beviltiškai skaudu… Paaukot pinigų, protestuot?!Ką galiu pakeisti – būdama čia, kai krenta lėktuvai, dega miškai, teršiama gamta panosėj?!
… Vėjas įsisuka į palto skvernus, dulksna padengia veidą ir drauge su grynu oru, lyg prabangiausias kalogenas, išlygina netikėtai susimetusią rūpesčio pasaulio pabaiga raukšlę… Vėl girdžiu gyvenimą, o ne prastas žinias.
Staiga taip aiškiai persmelkia žinojimas, kad pasaulį gali išgelbėti tik…ši akimirka! Įkvepiu-iškvepiu – štai ir vienos trumputės gyvenimo atkarpos pabaiga. Ryte atsikeliu ir vakare einu miegoti – dar viena pabaiga!
Jau daug kartų bandžiau gelbėti pasaulį. Tačiau kol neišgelbėjau savęs, visos kitos gelbėjimo operacijos bevaisės!..
Kaip gelbėt save? Vienintelis realus, apčiuopiamas ir naudos atnešiantis veiksmas – sąžiningai būti šioje akimirkoje ir būti sąžiningu su savimi!
Kad ir kokių veiksmų imčiausi – protestuočiau, aukočiau – sąmoningai būti taikoje su savimi! Be pykčio, kaip mokė Profesorius. Be susierzininimo, nepakantumo žiežirbų, kurios įskelia gaisrą mano viduje, o suliepsnoja kitame žemyne…
Ir štai jums mano mažas pasaulio gelbėjimo planas.
- užgesinti pykčio gaisrą savyje
- iškuopti savo nešvarias mintis
- neteršti negatyviu mąstymu aplinkos
- būti maksimaliai sąmoningu kiekvienoje akimirkoje – kad neįvyktų skaudžių žmogiškųjų klaidų…
Tiek aš galiu. Ir tu gali.
Gal tada ir pasaulis baigsis laimingai…
P.S. Radote klaidų? Būsiu dėkinga, jei pranešite roluko@gmail.com Taip pat būčiau labai laiminga, jeigu pasidalintumėte savo mintimis rožiniame komentaro lauke, kuris yra po tekstu. Jeigu tekstas patiko – paspauspauskite širdelę teksto apačioje:) O jeigu norite kiekvieną pirmadienį gauti į savo pašto dėžutę naujausius mano tekstus, užsiprenumeruokite naujienlaiškį – jį rasite pačioje puslapio apačioje.
Ačiū Jums, kad skaitote!
Foto: Giedrė Rein Photografhy
RolandaLu
Ačiū, Violeta, kaip malonu skaityti Tavo atsiliepimą!
Rolanda
Vio Letta
Viskas taip gyva, apčiuopiama…. ir skonis, ir vaizdas, ir gili mintis….👐
RolandaLu
Roma, ačiū, kad skaitai! Man tai taip svarbu gauti atgarsį!
RolandaLu
Ačiū, labai Dovile už tai, kad skaitai:)
Dovile Adomaitiene
Kaip, visada, taikliai… Ačiū, Rolanda ❤️🙏
romajanuleviciene
Skaitydama tekstą, pabuvojau kartu su jumis kavinukėje, atsigėriau burokėlių sulčių su imbieru. Ir pasaulio pabaiga ne tokia jau baisi. Viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, nuo mūsų minčių, poelgio su savim, aplinkiniais, gamta. Jeigu kiekvieno mūsų širdyje gyventų Dievas-Meilė, viskas pasikeistų, ir pasaulio baigtis būtų laiminga. Ačiū Rolanda už nuostabias mintis, kurios priverčia susimąstyti, kokie mes esam ir kokie turėtume būti.