Mano dukra vaikystėje buvo išdykusi ir prisimąstydavo visokių linksmybių. Kaip diena – taip istorija, verta plunksnos. Kad prisimintume visus jos šposus, užvedėme jai Blogų darbų knygelę. Ten rašydavome, ką ji per dieną bloga nuveikė, įsivaizduojat?!

Užaugo mergina ir graži, ir gera, tik ta Blogų darbų knygelė kaip gyvas priekaištas vis dar primena apie jos vaikystėje padarytus blogus darbus

O kodėl tai knygelė ne apie gerus darbus? 🙂 Na, dievulis tada neapšvietė smegenų:)

Tačiau tas gerų/blogų darbų motyvas man neseniai vėl iškilo, klausant vienos paskaitos. Lektorius ypač akcentavo, kad turime fiksuoti savo gerus darbus ir net juos planuoti!

Iš pradžių tai nuskambėjo keistai, nes juk mus mokė – padarei ir pamiršk. Tačiau paskui aiškiai supratau viso to gilią prasmę. Taip, žmogus turi būti kuklus. Taip, geri darbai daromi tyliai. Nereikia laikraščiuose straipsnių apie tai rašyti.

Tačiau pačiam prisiminti, ką šiais metais gero padarei, tikrai verta. Kaip ir verta pagalvoti ir susirašyti, ką gero norėtum nuveikt kitais metais.

Kai galvojame apie tai, ką nuveikėm gero, ten nukreipiame savo dėmesį. Kur dėmesys, ten teka mūsų energija – šitą jau visi žino. Tad automatiškai didėja noras daryti daugiau gerų dalykų! Nes visos mintys – tik apie tai, kas gera, o ne tai, kas bloga.

Tad prieš įžengiant į Naujuosius metus, kviečiu pasiimti užrašų knygelę arba popieriaus ir atsisėdus surašyti visa, ką šiemet gero nuveikėt. Ypač – nesavanaudiškai, kitų žmonių labui. Nepamirškite net smulkmenų, paminėkite net iš pažiūros nesvarbius dalykus.

Tai bus jūsų 2019 m. dovanų skrynia. Garsiai perskaitykite ir pasidžiaukite, kokie dosnūs buvo šie metai gerais darbais.

O tada paimkite (ar atverskite) kitą lapą ir surašykite 100 gerų darbų, kuriuos ketinate padaryti kitais metais. Nesavanaudiškų, neatlygintinų, kitų žmonių labui. Rašykite net pačius smulkiausius, įsivaizduokite, kurkite vaizduotėje.

Geras Gerų darbų planas? Kodėl gi ne?! 🙂

Aš jau sėdu rašyti. Kvieču tai padaryti ir jus:) Kad Gerų darbų knygelėje kitais metais nebeliktų tuščių lapų! Kad mūsų visų gyvenime būtų daugiau dosnaus gerumo!

Su Naujais!

Foto: Giedre Rein

Patiko? Pasidalink: