Savo rašymo kursuose mėgstu sakyti, kad plačiąja prasme – visas rašymas yra terapinis:)

Kai savo mintis, jausmus, subtilius pojūčius paverčiame žodžiais, – įžeminame tai, kas iki įžodinimo buvo tik sunkiai apčiuopiamas oras. Arba mumyse tyvuliuojantis vidinis chaosas užrašytų žodžių dėka netikėtai “sušoka” į formą ir aiškumą.

Kol minties ar jausmo energija būna miglotoje “nežinojimo terpėje”, ji dažnai kelia “nerimą”, verčia “grimzti” į tai, bando suvokti, paaiškinti, kontempliuoti…

Neaiškumas kai kuriuos žmones verčia dar daugiau nerimauti. O patirtas stresas ar įtampa – apskritai – užspaudžia kraujo cirkuliaciją visame kūne…

Tad rašymas – bet kam prieinamas pukiausias būdas tai paleisti…Nes kai tik įtampa pavirsta žodžiais kompiuterio lape ar dar geriau – popieriaus lape, rašant ranka, iš karto atsiranda aiškumas, lengvumas – tarsi lengviau kvėpuoti.

Panašiai jaučiamės ir išsikalbėję kitam žmogui.

Tačiau:

1) ne visuomet yra kam iškalbėti.

2) tą miglotą, mūsų viduje tyvuliuojančią subtsanciją ne visuomet priima kiti…

3) kartais sunku net patiems balsu išreikšti, tai, kas yra mūsų viduje.

Tuo tarpu rašant save išreikšti lengva. Ir saugu.

Rašymas struktūrizuoja žmogaus mintis, jausmus ir sunkiai suvokiamus pojūčius.

Todėl visi, kurie rašo postus, knygas, straipsnius, jeigu tai daro nuoširdžiai, vedimi vidinio poreikio, o ne “reikia”, “gerai iš to uždirbsiu”, “įtiksiu- patiksiu”, tuo pačiu atlieka gražų saviterapijos ir pagalbos kitiems darbą:)

Žinoma, jeigu savo tekstų „neužkrauna” sunkios praeities šmėklomis, liūdesiais, nusivylimais. Tada tekstai būna naudingi ir tiems, kurie juos skaito…

O jeigu smaugia įtampa, stresas, nelaiminga meilė ir pan., geriau visa tai patikėti tik savo dienoraščiui, laisvojo rašymo puslapiams…

O dabar – DĖMESIO! – svarbus niuansas. Saviterapinis rašymas, kuriame dominuoja skausmas, liūdesys, nusivylimas, nepasitenkinimas bei kiti sunkūs jausmai, naudingas tik labai trumpą laikotarpį…

Jeigu ši būsena užsitęsia, – žmogus įklimpsta savo paties sunkume… Nesinori duoti nemalonaus pavyzdžio, tačiau procesas panašus, kai suvalgote kažką nuodingo savo kūnui ir toliau valgote tai…

Tačiau yra ir GERA ŽINIA! 🙂 Pasitelkus rašymą, galima lengvai išeiti Iš visų sunkių būsenų. Rašymo pagalba galima lengvai perkurti savo mintis, jausmus, savo gyvenimą.

Tik – svarbu! – reikia išmintingai panaudoti vaizduotę ir žinoti, kokie žodžiai, kokia rašymo metodika padeda pakliūti į švarią, įkvepiančią vidinę erdvę…

Apie tai pasakosiu VASARIO 2 d. 19.00 vebinare “TERAPINIO RAŠYMO PLIUSAI IR PAVOJAI: KAIP RAŠYMAS PADEDA KEISTI BŪSENĄ?” Šiame vebinare nebus knygose perskaitytų ar iš kitų žmonių išgirstų tiesų. Tai – mano pačios išjausta, ištyrinėta, dirbant su žmonėmis rašymo mentore ilgai kaupta vertinga patirtis ir gražūs rezultatai – pasikeitę žmonių suvokimai ir gyvenimai…

REGISTRACIJA (reikalinga)bit.ly/3ZPOj27

PLAČIAU: Terapinio rašymo pliusai ir pavojai: kaip perkurti būseną rašant?

Patiko? Pasidalink: