Stebuklingi žodžiai. Kaip rašyti sveikinimą iš širdies?
4928
Su artėjančiomis šventėmis, mielieji! Turbūt tokių ir panašių sveikinimų ne tik gaunate, bet, nejučia, pritrūkę laiko, noro ar paprasčiausių įgūdžių, ir patys taip brūkštelite.
Tik kažin, ar toks jūsų sveikinimas parodo dėmesį tam žmogui, kuriam rašote? Greičiau, atvirkščiai, liudija dėmesio stoką. Gal kartais prasmingiau paskambinti, pakalbėti, susitikti, nei rašyti tik todėl, kad pasidėti sau pliusą…
Nes žodis – tai juk ne žvirblis: parašei ir liko per amžius…O kas liko? Nei šis nei tas. Sąžiningai prisipažinkite, ar jus tokie sveikinimai bent kaip nors veikia? Turbūt ne, nes jie yra apie nieką. Visiškai tušti, beprasmiai formalumai, tačiau už jų slepiasi gyvi žmonės.
Slepiasi, nes: tingi, neturi laiko, bijo, nes taip rašo visi, nemoka, tam pakanka mažiau pastangų, nereikia rodyt to, ką jauti… Panašiai, kaip ir dovanų pirkimas. Greit nupirkai, suvyniojai, pablizginai ir tarsi gavai indulgenciją, atpirkimą už visus metus ar geru darbeliu nuplovei kokį nors slaptą kaltės jausmą…
O juk sveikinimo, linkėjimo prasmė yra be galo sakrali. Iš širdies parašytas sveikinimas, – ne tik absoliučiai unikalus dalykas, bet jis gali gydyti, suteikti be galo daug energijos ir mums patiems, ir tiems žmonėms, kuriems skirtas.
Šiame straipsnyje noriu su jumis pasidalinti savo pajautimais, kaip rašyti sveikinimą ir linkėjimą, kad jis būtų ir jaukus, ir paveikus. Kad paliestų žmogaus širdį, suvirpintų jo snaudžiančius, skrydžio išsiilgusius sparnus – įkvėptų, pradžiugintų, pakylėtų.
Parašydami širdingą sveikinimą, jūs tikrai galite kitam žmogui padovanoti pačią nuostabiausią dovaną – nuo visų pasaulio ligų gydančius savo žodžius. Nes būtent tokie stebuklingi yra visi žodžiai, kurie ateina iš pačių mūsų gelmių. Nes jie paliesti Dievo…
Žodžiu galim užmušti, o galim prikelti
Žodis yra viena stipriausių magijos formų, darantis labai didelę įtaką . Pvz. prakeikimai sudaryti vien iš žodinių formulių ir koduoja savyje didžiulę jėgą. Neveltui teigiama, jog žvirbliu paleistas žodis – jaučiu sugrįžta…
Lietuviai senovėje kalbėjo – ką pasėjai, tą ir pjausi. Buda sakė: žodžiu galima užmušti žmogų. Ajurveda teigia, jog žodžiai, kalba – tai mūsų gyvybinė energija arba kitaip – prana.
Turbūt jau aišku, kad žodžiai nėra tik raidės ar garsai. Į juos mes sudedame tai, ką jaučiame. O mūsų jausmai, mintys – labai stiprūs energijos impulsai, kurie įsirašo ir į juos tariančio/rašančio žmogaus energetinį lauką, ir lengvai persiduoda kitam.
Taigi kiekvienas – ar ištartas, ar užrašytas žodis kuria pasekmę arba kitaip – likimą. Kaip mąstome, taip kalbame, kaip kalbame, taip ir gyvename, kaip gyvename, – taip ir rašome:).
O užrašytas žodis veikia dar stipriau, nei ištartas. Štai kodėl daugelyje savęs tobulinimo praktikų yra siūloma rašyti ir taip keisti savo nuostatas, būsenas ir t.t.
Ir štai kodėl taip kviečiu labai sąmoningai rašyti sveikinimus bei linkėjimus.
Sakralinė linkėjimo prasmė
Paprastai linkėjimai išsakomi tam tikra proga (Naujieji metai, Kalėdos, gimtadienis), o ta proga žmogui yra tam tikras slenkstis. Tarsi atsivertų slaptos durys ir mes patenktume į kitą išmatavimą, pakitusią sąmonės būseną. Joje daug kas įvyksta kur lengviau.
Tos energetinės properšos metu žmogus būna jautresnis, imlesnis nei įprasta. Tad ir mūsų pasiųstas linkėjimas greičiau sudygsta. Štai kodėl linkėjimas yra labai svarbus, ne šiaip žodžių dėlionė ar formalumas.
Mūsų linkėjimas gali sustiprinti žmogaus tikėjimą savimi, ir jis tuomet tarsi įgyja daugiau jėgų. Nes jo turima energija tarsi pasidaugina. Kuo daugiau žmonių kažko gero linki, tuo daugiau energijos įgyja žmogus.
Į linkėjimą galima pažiūrėti ir kaip į burtą, stebuklą, o į save – kaip burtininką, kurio galioje – suteikti kitam žmogui kažką gera, prasminga.
Išverstus pažodžiui iš rusų kalbos, linkėjimas – po želaniju. Tegul viskas įvyksta pagal tavo norą. Priimk laimės ir džiaugsmo tiek, kiek pats nori ir gali priimti.
Prisiminkite kokią nors progą – vestuves, gimtadienį, Kalėdas – kokie žodžiai dažniausiai skamba “kaltininko” adresu? Linkiu tau daug laimės, džiaugsmo ir pan.
Dažnai tokius linkėjimus mes vadiname “banaliais”, tačiau iš tiesų, jei įsigilintume, jie turi ir labai gilią prasmę. Juk visi mes norime ir laimės ir džiaugsmo, tiesa?
Tačiau, žodžiai laimė ar džiaugsmas yra tarsi kodai. Po jais visuomet slepiasi kažkas labai individualaus, labai asmeniško, tinkančio tik tam konkrečiam žmogui. Tad mūsų, linkinčiųjų, sveikinančiųjų tikslas – atkoduoti žodžius ir į juos sudėti konkrečiam žmogui skirtą informaciją.
Pratimas. Kviečiu pasipraktikuoti. Laimė, džiaugsmas – kitaip. Surašykite kuo daugiau žodžių, kurie “iššifruoja” laimę ir džiaugsmą į vaizdinius, jausmus, situacijas. Kas džiaugsmas yra jums? Kas laimė yra jums? Pamąstykite ir parašykite keletą sakinių. O paskui pereikite prie jums artimo žmogaus ir pagalvokite, ką džiaugsmas reiškia būtent jam? Kas jį džiugina? Kas jam yra laimė? Kada jis jaučiasi laimingas?
Taip žingsnis po žingsnio jūs pradėsite kitaip matyti ir jausti įprastus žodžius, jie jums prisipildys prasmės, išgyventų akimirkų, vaizdinių, situacijų.
Nuo ko pradėti rašyti įtaigų sveikinimą?
Žmogus yra sociali būtybė ir kuria įvairius santykius. Jeigu tokie santykiai yra, vadinasi, yra ir mintys, jausmai tiems žmonėms.
Nuoširdumas yra vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime. Būti nuoširdžiu – tai mokėti išreikšti, pasakyti tai, ką jauti šią akimirką. Jeigu žmogus yra nuoširdus su savimi, jis nuoširdus ir su kitu. Taip gimsta empatija, kuomet mes kitą žmogų jaučiame taip, kaip save.
Pirmas dalykas, kurio mes turėtume mokytis, norėdami parašyti autentišką sveikinimą – tai nuoširdumo su savimi, gebėjimo atpažinti save savo vidiniame gyvenime.
Antra, norint parašyti autentišką sveikinimą, reikia tarsi tapti tuo žmogumi, kuriam rašome sveikinimą.
Bet… Jausti kitą žmogų, tai reiškia visų pirma išmokti jausti save!
Nes viskas prasideda nuo mūsų pačių. Bet kurioje srityje.
Dailininkas piešia save. Bet kuris pokalbis su kitu žmogumi dažniausiai yra yra pokalbis su pačiu savimi.Tad nepažinęs/neišjautęs savęs, negali jausti/ pažinti ir kito žmogaus.!
Tik išmokę suprasti savo jausmus, emocijas, mes galėsime jas išreikšti raštu/žodžiu kitiems.
Klausimai, kurie gali padėti atpažinti jums savo būseną
- kurioje kūno vietoje aš labiausiai save jaučiau?
- ar tas jausmas šiltas, ar šaltas, gal kutenantis, gal draskantis, erzinantis?
- su kuo man asocijuojasi šis jausmas?
- kokia būtų to jausmo spalva ir garsas?
- ar ta būsena įkvepianti? Tai patiriant norisi skristi.
- o gal, kelianti sumaištį, liūdesį?
- ar aš norėčiau su kuo nors apie tą jausmą pakalbėti?
Nuoširdumas. Atvirumas. Empatija.
Prieš rašydami sveikinimą, nors akimirkai stabtelėkite ir prisiminkite, kad jūs renkatės linkėti sąmoningai arba instinktyviai. O jūsų linkėjimai gali būti tušti arba net nemalonūs. O gali įkvėpti žmones pozityviems pokyčiams, tikėjimą savimi.
Norint parašyti autentišką, gyvą sveikinimą, pirmiausia jums reikia kuo daugiau sužinoti apie tą žmogų, kuriam skirtas sveikinimas.
Klausimai, kuriuos reiktų užduoti sau,prieš rašant sveikinimą.
- ką jis mėgsta?
- kas jam labai svarbu?
- kaip jis pradeda rytą?Ką veikia kievieną dieną?Kokie jo įpročiai?
- koks jo charakteris, savybės, psichologinis portretas?
- kokia jo aplinka aplinka, pomėgiai?
- ką jis labiausiai vertina kituose?
- apie ką jis svajoja?
- kodėl šis žmogus jums artimas?
- už ką Jūs jam esate dėkingas?
- galbūt esate patyręs su tuo žmogumi kažką ypatinga?
- kas jus sieja?
- kada jis būna laimingas?
- jeigu gyventumėte paskutinę gyvenimo dieną, ką jam norėtumėte pasakyti?
- kaip jis kalba, kokie jo žodžiai?
- ką jis mėgsta?
- kokios vertybės?
- kaip jis leidžia savo savaitgalius?
- kokios jo mėgstamiausios temos?
- koks jo mėgstamiausias patiekalas, spalva, mylimiausia vieta?
- kur atostogauja, kokį darbą dirba?
- koks jo hobis?
Klausimų gali būti ir daugiau bei įvairesnių. Čia aš pateikiu tai, apie ką dažniausia pagalvoju pati, prieš rašydama sveikinimą.
Taip pat jūs galite atlikti nedidelę meditaciją-praktiką, kuri padės jums labiau pajausti kito žmogaus poreikius, nuotaiką.
PRATIMAS. Užsimerkite. Atsipalaiduokite. Pamatykime mintyse tą žmogų. Įsivaizduokite, kaip jis dabar atrodo.
Pabandykime tapti tarsi juo. Tarsi apsirenkite tuo žmogumi. Pabandykite pajausti, ką jis jaučia. Prisiminkite, kaip jis mėgsta rengtis, kaip jis kalba ir ką apie jį tai pasako?
Kur jis mėgsta vaikščioti. Gal jis turi mėgiamą posakį, o gal yra nutkęs koks nuotykis kartu juo. Už ką jūs jam asmeniškai dėkingas, bet niekuomet nesate pasakęs?
Kaip rašyti, kad linkėjimas išsipildytų?
Yra 2 svarbūs dalykai, kurie lemia, kad linkėjimas išsipildytų.
- kokioje būsenoje linkėjimas buvo parašytas?
- kaip mes linkėjimą pasakėme, perdavėme?
PRATIMAS. Linkėjimo siuntimas. Parašykite linkėjimą Kalėdų/arba šiaip bet kokia proga konkrečiam žmogui. Atsisėskite. Užsimerkite. Galite pasileisti ramią muziką, kad ji padėtų greičiau atsipalaiduoti.
Įsivaizduokite, kaip jūsų viršugalvį paliečia šviesa, kaip ji teka per galvą, veidą, kaklą, pečius.Kaip šviesos prisipildo jūsų širdis. Šviesa plečiasi ir užpildo visą jūsų kūną. Tuomet vėl sutelkiame visą dėmesį į širdį, iš ten sklindančią šviesą. Nukreipiame tą šviesą į žmogų ir mintyse arba garsiai pasakykite savo linkėjimą. Šią praktiką galima atlikti ir prieš išsiunčiant atviruką/laišką el.paštu.

Koks linkėjimas paliečia kitą žmogų?
- jeigu linkėjimas ne abstraktus, o konkretus.
- jeigu jis yra nuoširdus.
- jeigu jūs jį rašėte, būdami atitinkamoje būsenoje, tą būseną perteikėte ir žmogui.
- o kai įvyksta šie energetiniai mainai, atsiranda ir sąlygos linkėjimui išsipildyti.
Prisiminkite. Linkėjimas reiškia norą. Jeigu norime kitiems, norime ir sau. Sveikinimas ir linkėjimas veikia pagal bumerango dėsnį: tai, ko linkime kitam, su kaupu išsipildo mums patiems.
Pagalvokite. Ar žinote, ko norite patys? Ko sau linkėtumėme ateinančiais metais? 🙂
Pasiūlymas. Užrašykite tai ant balto lapo ranka arba ant atviruko ir išsiųskite sau sveikinimą paštu. Patikėkite, kaip bus smagu, kai gausite!
Linkėjimas. Na, o aš jums linkiu labiau pasitikėti tuo, kas gyvena jūsų viduje. Ten – lobių lobiai, kuriuos jūs atsinešėte gimdamas/a. Niekas kitas neturi to, ką turite jūs – esate absoliučiai unikalus, kito tokio šioje žemėje nėra!
Tad dalinkitės tuo, kas yra jumyse! Neslėpkite už devynių užraktų! Negailėkite gražių žodžių, negailėkite paskatinimų, skleiskite aplink įkvėpimą.
Ir viso to turėsite su kaupu!
Su meile ir šviesiais linkėjimais – Rolanda Lu.
=======================================================
Jau galima įsigyti mano knygą „Priminimai: 21” . Joje – tik šviesios mintys:)
PLAČIAU APIE KNYGĄ: https://bit.ly/3UHlhxF
PAKLAUSYTI KNYGOS IŠTRAUKOS: https://bit.ly/3VH8cWw
UŽSISAKYTI knygą čia: https://bit.ly/3xVYfdY.
Ten rasite smulkesnę informaciją.
ŠIRDINGAS AČIŪ JUMS!
MANO ARTIMIAUSI KURSAI:
Rašymo laboratorija „Lab’as MANO KNYGA! (Pradžia – 2023 m. kovo 21 d.)
REGISTRACIJA: https://bit.ly/3ftPWjk (tik 5 dalyviai!)
Rašymo laboratorija „LAB’as MANO TEKSTAI” (Pradžia – 2023 m. sausio 10 d.)
REGISTRACIJA: https://bit.ly/3HibTh2 (tik 5 dalyviai!)
ŽINUTĖ SKAITYTOJUI. Daugiau mano tekstų FB profilyje Rolanda Lu , FB puslapyje Rašymo laboratorija, grupėje Šviesūs kambariai, FB puslapyje Sąmonės evoliucija , tinklaraštyje www.rolandalu.lt kurį kviečiu prenumeruoti.
Jei patiko šis tekstas, – dalinkitės su kitais, paspauskite širdelę, komentuokite – man labai svarbus atgalinis ryšys. 💚
Taip pat mano tekstus ir kitą visuomeninę veiklą galite paremti, pervesdami Jums priimtiną mokestį į šią sąskaitą: LT87 7044 0600 0775 2227. Gavėjas: VŠĮ ”ŽINIŲ NAMAI”
