Metai baigiasi. Kiekvienam iš mūsų jie atnešė unikalių patyrimų, suvokimų, gal būt privertė atrasti savyje kažką nauja, gal – kažko atsisakyti, o gal – kažką pradėti?

Manau, kad, nepasant keistos situacijos pasaulyje, 2020-ieji buvo puikūs ir kiekvieną kuo nors nustebino, įlvėpė, suteikė galimybę peržvelgti savo vertybes.

Kviečiu peržvelgti praėjusius metus, atliekant kelis Metų refleksijos pratimus. Juos galima drąsiai daryti net ir po sausio 1-osios , nes tas slenkstis į Naujuosius – juk tik simbolinis:)

PIRMAS PRATIMAS. KLAUSIMAI.

Jis Jums padės jums labiau apčiuopti praėjusių metų pamokas, atradimus, apibendrinti tai ir į kitus metus išeiti sąmoningai jiems pasirengus.

Paimkite popieriaus lapą, rašiklį ir skirkite šiek tiek laiko savianalizei.

KLAUSIMAI. METŲ REFLEKSIJA

 1. Kas gero su manimi atsitiko 2020 metais? Kokių laimėjimų pasiekiau, kas svarbaus įvyko, kas pakeitė mano gyvenimą?
 2. Kokie 2020 metų žmonės, įvykiai jus paskatino augti?
 3. Kokios Jūsų svajonės išsipildė per 2020 metus?
 4. Dėl ko galiu didžiuotis savimi? Kokius įvykius ir savo veiksmus laikau ypač teisingais? Koks poelgis sustiprino mano savivertę ir savigarbą?
 5. Ko aš išmokau praėjusiais metais? Ką apie save naujo sužinojote per praėjusius metus? Kokios nesėkmės ir klaidos privertė mane susimąstyti ir suvokti tai, ko anksčiau nežinojau?
 6. Kuo norėčiau užsiimti kitais metais? Kokius savo senus sumanymus, kuriems anksčiau neužteko ryžto, norėčiau įgyvendinti? Ką naujo norėčiau išbandyti?
 7. Kaip galėčiau įnešti į savo gyvenimą daugiau džiaugsmo ir pasitenkinimo?
 8. Kas mane įkvepia? Kokie žmonės, daiktai, dalykai ar įvykiai motyvuoja mane judėti į priekį? Ką galėčiau padaryti, kad tų paskatų mano gyvenime padaugėtų?
 9. Ką galėčiau daryti kitaip? Kokie dalykai ar veiksmai nepasiteisino anksčiau? Kokius veiksmus reikėtų pakeisti, kad pasiekčiau savo tikslų?
 10. Ką iš besibaigiančių metų norėčiau pasiimti į kitus metus? Tai gali būti įgytos žinios ar visuomeninis statusas, pažįstami, mylimieji, artimi žmonės.
 11. Ko norėčiau atsikratyti kitais metais? Gal yra santykių, kurie mane slegia, ar asmeninių savybių, kurios trukdo man vystytis?
 12. Ko tikiuosi iš kitų metų? Kokie mano slapčiausi norai padarytų mane laimingą? Ką galėčiau padaryti kitais metais, kad mano norai

ANTRAS PRATIMAS. „UODEGŲ” PANAIKINIMAS

Labai svarbu į naujuosius išeiti nepalikus per daug nepabaigtų darbų, ore skraidžiojančių pažadų ir emocinių „duobių” . Nes tai maišys kurti naują realybę.

1. Apmąstykite savo planus, kuriuos kūrėte metų pradžioje.

 • Pažadai sau. Ką sau pažadėjote ir ko nepadarėte?
 • Turbūt yra sąrašas darbų, kuriuos ketinote nuveikti? Jie dūla užrašyti bloknote, ant kokių nors lapelių ar telefone. Jeigu laikote viską galvoje ir neužrašinėjate, būtinai pradėkite tai daryti.
 • Patikrinkite, ar jūsų kelti tikslai vis dar aktualūs?
 • Išbraukite be gailesčio tai, kas paseno – planai, idėjos, kurie jūsų nebedomina.
 • Galbūt yra nebeperskaitytų knygų, neperžiūrėtų filmų? Ar yra tarp jų tai, kas jums nebeįdomu ir  artimiausiu metu nesiruošiat skaityti, žiūrėti? Pasakykite sau, kad ši knyga, filmas, idėja manęs daugiau nebedomina. Ir išbraukite iš sąrašo.
 • Jeigu yra dalykų, kurie svarbūs, “perkelkite” juos į kitus metus, Išsirinkite, kas jums šiuo metu rezonuoja ir darykite. 
 • Parašykite, kokius pirmus tris žingsnius padarysite.
 • Suskaldykite sunkias užduotis į etapus. Paskirkite sau tam tikrą dieną ir laiką, kada suvesite metų rezultatus. Taip, kad nesukelti sau pasipriešinimo.
 • Pasistenkite nebėgti klausimų, kurie nemalonūs
 • Išsivaduokite nuo senų daiktų.

2. Atleiskite skriaudėjams.

Palikite praeitį praeičiai. Jeigu jūs nesiryžtate  svarbiam pokalbiui, neatidėliokite, nesiimkite tos problemos į Naujuosius metus. 

Žinoma, taip lengvai atleisti gali ir neišeiti, tačiau gijimo procesas prasidės. Vien tik jūsų noro pakaks, kad paleisti atleidimo energijos tėkmę, o tai – kur kas aukštesnių vibracijų energija.

Jeigu negalite ar nenorite kalbėti,- parašykite laiškus žmonėms, kureims jaučiate kokias nors negatyvias emocijas. Išsakykite viską, ką jaučiate, paprašykite atleidimo ir laikškus sudeginkite.

3. Paleiskite senus įsitikinimus, elgesio modelius

Išaanalizuokuet, kas vyksta dabar jūsų gyvenime, kas jus palaiko, kokie įvykiai, žmonių savybės išveda iš pusiausvyros, o kas – sugrąžina jus į pusiausvyrą. 

Paklauskite savęs, kada būnate savimi patenkintas, džiaugiatės, o kada – tatsi koks sunkumas nusėda ant širdies. Užsirašykite tai.

Pagalvokite kokias savo savybes ar įpročius norėtume išsiugdyti kitais metais?

4.Susikoncentruokite ties naujais planais.

Prieš naujus metus užfiksuokite jau baigtas užduotis, pagirkite save už atliktus darbus, suveskite metų rezultatus. Nepamirkite ir apie naujus planus, idėjas, ketinimus. Pagalvokiyte, ką norėtumėte į savo gyvenimą pritraukti 2021 m.

Duokite sau laiko šių planų apmastymui, tam, kad juos suformuluoti į minčių formas, paveikslus, kuriuos naujų metų metu paleistumėte į Visatą.

Linkiu jums kuo greičiau uždaryti nebaigtus darbus ir su lengvumu įžengti į naujuosius metus!

Linkiu sėkmės atsakant į klausimus ir drąsos žengti pirmus žingsnius savo svajonių gyvenimo link Naujaisiais metais .

Linkiu sėkmės atsakant į klausimus ir drąsos žengti pirmus žingsnius savo svajonių gyvenimo link 🙂

Patiko? Pasidalink: