“Norite, aš jums pasiūlysiu vieną paprastą praktiką, kurią atliekant prasidės jūsų gyvenimo transformacija?

Ne visi mėgsta dienoraščus, tačiau vis dėl jie labai naudingi. Tik labai svarbu, kad tai būtų ne šiaip dienos aprašinėjimas, ne ateities planai, o kad dienoraštis būtų pašvęstas vidiniam jūsų gyvenimui fiksuoti, kad dienoraštyje būtų atsakoma į klausimą: “Kokiose situacijose aš šiandien buvau ne savimi?”

Peržvelkite vakare savo dieną – kur jūs veidmainiavote, kur suvaidinote ne savo vaidmenį, kur pratylėjote, nors norėjosi rėkti, kur pasakėte per daug.

Jeigu įmanoma kažką ištaisyti, padarykite tai, paprašykite atleidimo, o jeigu ne, tai pasistenkite  tiesiog nekartoti tos kvailystės.

Tačiau kad kvailystės nekartoti, ją reikia iš pradžių labai aiškiai pamatyti, sąmoningai suvokti.  Nuo ko prasideda alkoholiko gydymas?Nuo to, kad jis prisipažįsta sau: “Taip, aš esu priklausomas”.

Nei vienas alkoholikas, nei vienas narkomanas nelaiko savęs priklausomu nuo kvaišalų. Nėra skirtumo, nuo ko tu esi priklausomas: nuo šokolado ar nuo alkoholio, nuo interneto ar nuo įporčio būti neatsakingu žmogumi.

Viskas yra mūsų pasąmonėje. Išgerti nesąmoningai arba nesąmoningai pažadėti ir nepadaryti. Todėl pirmas žingsnis – savo priklausomybę iškelti į sąmoningą lygmenį.

Štai, bendrauji su žmogumi, kuris neturi pinigų, kuris neturi prestižinio darbo, taip jis puikiai viską žino, viską jums papasakos ir parodys. O štai bendrauji su turtingu žmogumi, tai jam nėra ką pasakyti: jis viską užsirašinės, ką tu kalbėsi, netgi vėjus.

Pažįstu vieną labai turtingą moterį, mes sėdime su ja, geriame arbatą, o ji per tą laiką septynis lapus spėja prirašyti – perleidžia per save tekančios informacijos srautą.

Todėl paprasta rekomendacija jums – rašykite dienoraštį.”

Autorius: Dmitrijus Trockis

Vertė: Rolanda Lu

Patiko? Pasidalink: