Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad rašymas sutvertas rašytojams, poetams, na, dar žurnalistams.

Tačiau iš tiesų rašymo sąvoka kur kas platesnė, nei romano, eilėraščio ar straipsnio kūrimas, o pritaikomumas didesnis, nei daugelis gali įsivaizduoti. 

Šiandiena daugelį verčia tapti rašytojais, to prašo socialiniai tinklai, mūsų pomėgiai, smulkūs verslai, kuriems prireikia įtraukiančių viešinimo žinučių, įdomių tekstų.

Pavyzdžiui, žinučių meisindžeryje, el. laiškų, sveikinimų, postų FB rašymas. Tokius tekstus aš vadinu taikomaisiais. Ir nors jie nuolat naudojami kasdieninėje veikloje, šių tekstų rašymo kalba turi savo taisykles ir nėra tokia pati kaip šnekamoji.

Arba, pavyzdžiui, istorijų kūrimas. Visi turime istorijų, tik ne visuomet jas užrašome, tačiau dažnai pasakojame. O kaip jas pateikti įdomiai, kaip įtraukti skaitytoją/klausytoją? Šis žanras taip pat turi savo niuansų.

Na, o dar vieną labai populiarų rašymo būdą jį vadinu terapiniu. Jį tikrai dažnas išbando bent paauglystėje, ir šiuo metu jis labai populiarus. Tai – dienoraščiai, laisvais rašymas, emocijų paleidimas ir įvairios saviugdos praktikos raštu.

Ir, žinoma, knygos! Šiandien turbūt kas antras svajoja parašyti savo knygą:) Gera žinia: jeigu bent kiek supranti svarbiausius rašymo elementus, -susitelki ir parašai 🙂 Na, ne romaną, – ten lįsti ne visiems reikia. Tačiau kodėl gi neparašius knygos apie sritį, kurią puikiai išmanote ir kurios ekspertas esate? Arba knygos apie žinomą žmogų, apie miestą, įmonę?

Na, o pats geidžiamiausias šių dienų rašymas, sprendžiant iš kursų, seminarų gausos, turbūt yra kūrybinis rašymas. Žmonės trokšta pulti į vaizduotės glėbį ne tik dėl to, kad nori tapti rašytojais. Kūrybinis rašymas puikiai treniruoja kūrybinį mąstymą, kuris šių dienų technologijų užspaustam žmogui ypač reikalingas.

– –

Kviečiu į nemokamą paskaitą, kurioje pasidalinsiu savo patirtimi, suvokimais apie rašymą, duosiu patarimų tiems, kas nori pradėti rašyti. 

Pati rašau daugiau nei 20 metų, mokau to ir kitus.

Tai nebus sausa teorija – pasakoti apie rašymą to nepabandžius – kaip laižyti medų per stiklą 🙂 Tad smagiai pasipraktikuosime ir naudingai praleisime vakarą!

Laukiu!

Rolanda Lu, www. http://www.rolandalu.krabasdirba.lt

DATA: vasario 12 d. 17.00 

VIETA: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje.

KAINA. Paskaita nemokama

REGISTRACIJA Į PASKAITĄ: https://forms.gle/MV9Vp6fHd8oYiqwK6

INFORMACIJA: roluko@gmail.com, +370 68606936

DĖMESIO! Naujas nuotolinis 6 savaičių rašymo kursas – nuo balandžio 21 d.!–Plačiau apie kursą: https://rolandalu.lt/course/labas-mano-tekstai-rasymo-laboratorija/–

REGISTRACIJA Į LABORATORIJĄ: https://forms.gle/o5qpSq3NnY7BgPABA

Patiko? Pasidalink: