Taip jau nutiko, kad šiuo draudimų, rinkimų, spėlionių laikotarpiu, išvykau kelioms dienoms į Nyderlandus.

Ne todėl, kad nebegalėjau sėdėti be kelionių.Taip jau susiklostė, kad dalis mano šeimos gyvena Olandijoje. Labai norėjau pabūti su sūnumi ir dukra, jų antromis pusėmis.

Ir štai, susikūrėme sau labai smagias Kalėdas. Nes jos juk yra ne kalendoriaus data, ne dovanos, ne ritualai, o šeimos jausmas, bendrumas…

“Na, ir kaip ten? Nebijai?”,- klausinėjo manęs bičiuliai ir nebičiuliai. Ne, tikrai nebijau. O taisykles ir nuolatinius pokyčius lengvai priimti išmokė Indija.

Beje, prieš išvykstant į Nyderlandus, mane aplankė toks dejavu jausmas. Tarsi vėl bandyčiau iš Indijos grįžti namo:) Skrydžiai lyg ir vyksta, tačiau dažnai atšaukiami. Vadinasi, bilietą reikia pirkti su apsidraudimu, brangesnį, kad galėtumei pakeisti arba susigrąžinti pinigus.

Ne visuomet gali išskristi tada, kada nori, nes nėra tiek skrydžių arba jų datos nepatogios.

Taip pat tenka laikyti pulsą ant virusinės situacijos, stebėti, kaip ji kinta Nyderlanduose ir Lietuvoje.

Tai, kas anksčiau buvo suprantama, dabar tapo nepaprasta. Nuo bilietų gavimo, nuolat besikeičiančių taisyklių iki grįžimo namo niuansų, kuriuos taip pat būtina apmąstyti prieš išskrendant.

Galima sakyti, kad sėkmingai prašokau vieną etapą: man išvykstant, Klaipėda dar nebuvo raudonoje zonoje ir atvažiavus į Nyderlandus, izoliacija man nebuvo reikalinga. Tik keliauninkams iš Šiaulių.

Tačiau nuo šios dienos situacija jau turėtų pasikeisti: izoliuotis Olandijoje turėtų ir klaipėdečiai, nes juk raudona zona tapome:)

Prieš iškeliaujat teko apgalvoti namų saviizoliacijosdalykus. Prisipirkau maisto ne tik sau, bet ir šuniui su kate. Regis, taisyklės leidžia šunį vedžioti pačiai. Tad vienas galvos skausmas nukrito.

Prieš grįžtant namo, turėsiu užpildyti anketą, kuri privaloma visiems parkeliaujantiems iš svetur. Ir čia tik smulkmė visko…

Šiek tiek informacijos, kaip olandai gyvena koronės akivaizdoje. Šioje šalyje visiškai neveikia jokie barai ar restoranai. Maistą, gėrimas galima tik išsinešti. Jeigu per pirmąją bangą, kai viskas buvo taip pat uždaryta, olandų verslininkai gavo kažkokias kompensacijas, tai šįkart vyriausybė pranešė, kad už prastovas jie negaus nieko. Nes nėra iš ko…

Norit nueiti į muziejų, būtina iš anksto registruotis elektroniniu būdu. Įleidžiama pro duris max 20 žmonių. Bent jau Leidene, kur esu.

Parduotuvėse, viešąjame transporte – visi vaikšto su kaukėmis.Veikia baseinai, sproto klubai, tačiau nėra persirengimo kabinų, dušų – turi ateiti su plaukimo apranga ir paplaukiojęs iš karto bėgti namo nusiplauti chloro:)

Kai kuriuose Olandijos regionuose pacientų priėmimą sumažino iki 80 proc. Dalis ligonių pervežama į Vokietijos ligonines dėl vietų trūkumo.

Daugelis ribojimų yra rekomendacinio pobūdžio, suteikiant žmonėms teisę patiems spręsti. Tačiau kaukes dauguma nešioja. Žmonės skatinami dirbti iš namų, tačiau tai nėra įsakymas, o labiau rekomendacija.

Pamokos mokyklose vyksta, tik vidurinių mokyklų vyresnieji moksleiviai viduje turi dėvėti kaukes.

Tačiau atmosfera, bent jau ten, kur esu dabar, nėra troški. Žmonės ramūs, šypsosi, nejaučiu jokio piktumo ir nepasitenkinimo.

Nors, neabejoju, kad yra nepatenkintų.

Kaip ir visur:)

Patiko? Pasidalink: