“Klaipėdos kultūros ženklai”

Tai pirmoji mano sudaryta ir išleista knyga, kurioje įvairiais rakursais atskleidžiama Klaipėdos miesto kultūros panorama.

Šioje, gražiomis nuotraukomis ir poetiškais tekstais iliustruotoje knygoje kalbinau įdomias uostamiesčio kultūros asmenybes, žmones, kurie susiję su Klaipėdos kūrybine erdve ir suteikė jai išskirtinumo.

Knygos dizainą sukūrė dizainerė Jūratė Bizauskienė, su kuria būtent nuo šio leidinio ir prasidėjo mūsų draugystė, besitęsianti iki šiolei.

“Klaipėdos kultūros ženklai”, 2006 m., 36 psl. (idėjos ir tekstų autorė, sudarytoja Rolanda Lukoševičienė) 

Užsakovas: Klaipėdos miesto savivaldybė.

Jūros pašaukti”

Tai – mokslo populiarinimo knyga apie Jūrinio mokslo, studijų ir tradicijų raidą Klaipėdoje. 

Knyga gausiai iliustruota gražiomis nuotraukomis, o josdėmesio centre – jūrinė kultūra ir visa, kas su ja susiję. Nuo mokslinų tyrimų, iki žymiosios Jūros šventės bei drąsių vyrų, plaukusių per Baltiją.

Jūros pašaukti”, 2012 m. 152 psl. (koncepcijos ir tekstų autorė, sudarytoja ir leidėja Rolanda Lukoševičienė). Dizainerė – Jūratė Bizauskienė.

Užsakovas: asociacija “Baltijos slėnis”

“Klaipėdos pramonės ir verslo istorija”

Didžiulė monografija, apimanti pramonės ir verslo raidą nuo senųjų laikų iki šiandien. 

Knygą sudaro keturi skyriai, kurių pirmuosius du parašė istorikai Julius Žukas ir Vasilijus Safronovas. Man teko trečias ir ketvirtas skyriai. Reikėjo sutinkti informaciją ir aprašyti laikotarpį po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. 

Kaip keitėsi miesto įmonės, kas nutiko su jų darbuotojais, kokios transformacijos vyko pramonės sektoriuje.

“Klaipėdos pramonės ir verslo istorija”. 2012 m., 296 psl. (kiti autoriai – istorikai Julius Žukas ir Vasilijus Safronovas). Tekstų autorė ir sudarytoja Rolanda Lukoševičienė. Dizainerė – Jūratė Bizauskienė.

Užsakovas: Klaipėdos pramoninkų asociacija. 

Patiko? Pasidalink: