Moteriškumas ir vyriškumas šiandien yra tos temos, apie kurias daug diskutuojama. Kas yra vyriška, o kas moteriška?

Kokia yra “tikra” moteris, o koks turėtų būti “tikras” vyras? Ar mes šias savybes gauname su krauju ir lytimi, ar jos yra įgyjamos ir priklauso nuo mūsų mūsų mąstymo bei elgesio?

O gal ateityje moteriškumas ir vyriškumas taps nebesvarbūs, o žmonės turės teisę tuo pat metu būti ir vyrais, ir moterimis?:)

Siūlau susipažinti su žymios rusų psichoterapeutės Jekaterinos Sokalskajos teorija, kas yra moteriškumas ir kaip jį stiprinti. Šis tekstas parengtas, remiantis J.Sokalskajos video paskaitomis.

Vyras – laikas ir pinigai, o moteris – kryptis

Kiekvienoje moteryje gyvena ir vyras, o mūsų kūne veikia abi energijos, tačiau vyriška sukasi vienaip, moteriškoji – kitaip. Kiekviena energija labiau aktyvuojasi nuo mūsų mąstymo bei veiksmų.

Kokia energija yra vyriška? Kai aš esu visa ko aplink šeimininkas, nors esu tik svečias, čia nieko nėra mano, į nieką nepretenduoju, tačiau prisidedu prie visko, kas mane supa. Ir viskas, kas yra aplink, man rūpi. Vyriškas pradas iš karto mato, kur ką reikia suremontuoti, padėti, nors jo niekas ir neprašo.

Kaip bebūtų keista, motinystė – tai vyriškojo prado moteryje pasireiškimas. Nes ji tada tampa viskuo besirūpinanti…

Labiausiai moterys užsiteršia, kai daro dalykus, kurie yra ne jų.  Kai gyvena ne pagal savo prigimtį. Tai – pati sudėtingiausia emocinė intoksikacija, – kai suryjame svetimą atsakomybę.  Kai įsileidžiame į savo energetinę sistemą emocijas, kurios mums nereikalingos. Kai taip elgiamės, apie jokį gyvenimo skonį ir sotumą, negali būti ir kalbos.

Didžiuosiuose Taro kortų arkanuose moteriška prigimtis ir energija „eina” priešais vyriškąją. Ir tai labai daug ką paaiškina. Mūsų močiutės sakė, kad vyras galva, o moteris – kaklas: kur jis pasuks, taip ir bus.

Kas pagal senuosius mokymus yra moteriška, o kas – vyriška? Vyriška – tai jėga, laikas, pinigai, žmonės, o moteris – kryptis, kurios dėka visa tai ateina. Juk atominė energija gali sušildyti, gali sugriauti. Moteris vyrišką energiją gali nukreipti taip, kad toji galinga jėga šildo, o ne griauna.

Pinigai gali būti iššvaistyti, o gali būti investuoti. Laikas gali dingti kažkur, o gali būti prasmingai panaudotas. Taigi, moteriškasis pradas sukuria kryptį.

Ką privalo moteris?

Man atrodo, kad didžiausia žmonijos liga, pareigų nesupratimas ir jų nevykdymas. Mes nuolat girdime: moteris privalo… Bet niekas dorai nežino, ką ji privalo…Todėl tampa privaloma tai, kas iš tiesų iškreipia moteriškumo sampratą.

Mes nuolat girdime, kad tu, moterie, visuomet turi būti geros formos, susitvarkiusi, prisižiūrėjusi. Esą, vyras turi būti stiprus, o moteris – graži. Bet tai tik išorinės moteriškumo ar vyriškumo savybės, neturinčios nieko bendra su realybe.

Dievas mus ne šiaip sau padalino į dvi lytis, todėl iš tiesų kiekviena lytis kažką “privalo”. Juk kažkodėl Dievas mūsų nepadarė universaliais, o padarė vyrais ir moterimis?

Taigi, ką gi privalo moteris?

Pagrindinė moters užduotis – laiminimas. Jeigu tu esi moteris, iš karto pasirašai su Dievu sutartį – aš privalau visus laiminti! Moteris gyvena pagal pirmąjį energetinį dėsnį: kur dėmesys, ten energija.  Arba kitaip tariant, kryptis. Pagrindinis moteriškas įstatymas – ką laistau, tas ir auga.

Įsivaizduokite, kad jūs visą dieną plovėte grindis, tvarkėte namus. Parėjote iš parduotuvės, o ant kilimo stovi murzini vaikiški batukai.

Ir štai čia pasireiškia moteriškas būdas – kaip ji pasielgs tokioje situacijoje? Ką ji palaimins – murzinus batukus, sakydama, kad čia nieko tokio, ar, pasitelkus moterišką om, taikingai įkvėps vaiką daugiau tų murzinų batukų nedėti ant švarių grindų? 

Laiminimas klaidingai siejamas su „geru charakteriu”. Tačiau tai visai kas kita. Laiminimas nėra šiaip gerumas. Tai yra žmogaus nukreipimas teisinga linkme, jo charakterio ir įgūdžių formavimas. Tai nėra apimetimas, kad nieko neįvyko, kad nieko čia tokio, tie murzini batukai…

Nes tai juk netiesa! Tokiu elgesiu jūs laistote vaiko įprotį tuos murzinus batukus ir toliau dėti ant švaraus kilimo!

Arba galite pradėti šaukti: kokį galą šie batukai veikia ant švaraus kilimo?! Ir vėl jūs laistote energija tuos murzinus batukus ant švaraus kilimo… Vadinasi, kitą kartą jie vėl ten bus. 

Ir visai nesvarbu, kokiu balsu tai sakote. Galite būti net meili: oi mažulėli, kada gi tavo batukai stovės koridoriuje, o ne ant kilimo? Arba keiktis, kodėl tie batukai, ne batų lentynoje?!

Prisiminkite, ssvarbiausias dalykas moteriai – yra kryptis. Mes laiminame tai, ką išsakome žodžiais.

Ką daryti, kad pasaulis atsisuktų šviesiąja puse?

Viešpats Dievas, duodamas mums galią, turėjo galvoje, kad bet kuris žmogus žemėje, turi ir gerą pusę. Ir kiekvienas turime savo vidinį niekšą. Nėra nei vieno žmogaus, kuris neturėtų šių dviejų pusių – angelo ir niekšo. 

Tačiau svarbiausia, ne tai, ką turime, o ką išryškiname. Moteris atsakinga už tai, kad visa, kas ją supa, išreikštų savo šviesiąją pusę.

Jeigu vyrą atleido iš darbo ir grįžęs namo jis pradeda “varyti” ant savo viršininko, moteris pasakys: “Neišgyvenk taip. Negi pirmas kartas, kai kažkas nepavyko? Pamatysi, viskas susidėlios pačiu geriausiu būdu ir voslas bus gerai…”

Taigi, kiekvienai moteriai svarbiausiai išsiugdyti gebėjimą sukurti tinkamą emocinę aplinką ir palaikyti kelyje tuos, kurie yra šalia jos tą akimirką. Nebūtina veidmainiauti, sakyti netiesą ir vaidinti simpatišką kvailę. Esą, mes, moterys,  turime visuomet kalbėti tik švelniai. Tai netiesa…

Tai liečia ne tik artiumuosius, bet ir viską, kas moterį supa. Pavyzdžiui, parduotuvėje dirba kasininkė. Nukamuota gyvenimo, pikta, net agresyvi. Ji įsiskaudinusi ant viso pasaulio. Šviesos jos gyvenime beveik nėra. Ir nieko joje moteriško nebelikę. 

Ji dešrų skyriuje parduoda dešreles. Tu žiūri į ją ir sakai: “Kaip gražiai jūsų skyriuje sudėtos dešrelės”. Jūs pasakysite gražų žodį, bet atgal gausite paniekinantį žvilgsnį. Nesijaudinkite. Kai ant tamsos nukrenta tik vienas šviesos lašas, jis, aišku, iš karto nieko nepakeis. 

Tačiau, jeigu pro tą pardavėją praeis kelios dešimtys moterų ir pasakys jai kažką gero, nes juk visuomet yra kažkas gero!- vieną dieną toje pardavėjoje šviesa nugalės tamsą… Moteris atsako už tai, kokiame pasaulyje mes gyvename. Labai dažnai moterys sako: ai, nuo manę niekas nepriklauso.

Priklauso! Ir dar kaip priklauso!

Laiminanti moteris duoda kelią šviesai

Mūsų visų karma individuali, o pasaulis bendras. Bet jeigu mes visi darysime tai, ką turime daryti, – pasaulis apsivers į gerąją pusę. Kiekviename žmoguje gyvena ir nuolat grumiasi du vilkai – baltas ir juodas. O reiškiasi labiau tas, kuris daugiau maitinamas.

Žmogus nėra sutvertas pats sau. Mes visi esame sukurti veikti sistemoje – pagelbėti, palaikyti, įkvėpti vienas kitą. Tačiau pamiršote, kas esame gauja. Tai yra, veikti ne tik savo asmeniniam, bet ir sistemos labui.

Moteris visur tarti gerą žodį. Eina gatve, o ten, valkataujantis šuo. Net nebūtina garsiai kalbėti. Galima mintyse tą šunį glosyti ir linkėti jam atrasti namus bei šeimininką. Ir jeigu kiti žmonės tai taip pat darys, tai kažkokiu stebuklingu būdu tas vargšas šuo savo namus  ras.

Moterys kažkokiu stebuklingu būdu viskam duoda kryptį ir gali kelyje esantį žmogų, nuoširdžiai palaikyti.  Tačiau čia svarbiausia savybė – nuoširdumas. Ne veidmainiavimas ir kalbėjimas dalykų, kurių nejaučia!

Moterys ateina į vedinius treningus ir mokosi, kaip įkvėpti savo vyrą, vaiką, o vyras – guli sau ant sofos. Esą, moteris privalo visiems būti gera, net tiems, kurie parazituoja.

Netiesa.

Dievas moteriai davė genialų  instrumentą – gebėjimą laiminti, įkvėpti. Jeigu moteris nuoširdžiu žodžiu tave palaiko, tau tai tikrai pasiseks. Reikia išmokti nuoširdžiai kitiems linkėti gero.

Antroje moters čakroje kaupiasi seksualinė energija. Kad ten ji kauptųsi, nėra prigimtinis, savaime duotas procesas. Šis įgūdis išsiugdomas mūsų prigimtį atitinkančiais veiksmais.

Kada moteris teisingai atlieka savo pareigą – nuoširdžiai palaiko, įkvepia, laimina, energija iš viršutinių čakrų savaime keliauja į apačią, į jos antrą čakrą ir kaupiasi dubenyje. Kai moteris vykdo savo pašaukimą, kai pasako  gerą žodį, ji duoda kelią šviesai.

Ir tada, savaime moteris prisipildo energijos. Vienam pasako gerą žodį, kitam – ir pradeda pati sau nesąmoningai patikti! Sakydama kitiems gerus žodžius, ji prisipildo! O kada moteryje gimsta tas jausmas, kad ji pati sau patinka, joje įsijungia magnetas ir tada prie jos ima lipti vyriška energija. Ne tik vyrai, bet ir geri įvykiai, pinigai. 

Nes ji elgiasi pagal savo prigimtį, laimindama, gerais žodžiais kažką kelyje palaikydama. Tada moters prigimtinis vaidmuo realizuojasi.

Ar moteris gali pakeisti vyrą? Taip, tikrai gali. Tik ne tiesiogiai, keisdama. Nuo moters priklauso, kuria savo puse vyras pasisuks, – dosnia, mylinčia ar pikta, agresyvia…

Kas prie moters traukia vyrus, pinigus ir gerus įvykius ?

Daugybė moterų šiame pasaulyje nori sau patikti, tačiau jos nepatinka sau, nes jos yra alkanos to jausmo “aš sau patinku”! Šioms moterims niekas nepaaiškino mechanizmo, ką reikia daryti, kad jos prisipildytų ir būtų pilnos savo viduje. 

Juk moters seksualumas – tai ramios ir sočios katės būsena. O ne pripūstos lūpos ir krūtys – tai nėra tikroji moterų prigimtis. Banalu, bet ne išorė moterį puošia. Kai moteris iš vidaus sau patinka, jai “atsitinka” gyvenimas.. Kai moteris sau patinka, jos antroje čakroje kaupiasi daug energijos. 

Taip, galima vyrus, pinigus ir gerus įvykius traukti lūpomis ir krūtimis. Tačiau tai bus dirbtina, laikina ir laimės neatneš. Juk iš tiesų vyras pas moterį eina ne dėl sekso, o dėl moteriškos energijos, jo neįmanoma apgauti išpūstomis lūpomis!

Kada moteris elgiasi pagal savo prigimtį, vyras taip pat pradeda sau patikti. Jis irgi ima elgtis pagal savo prigimtį. Kuo labiau moteris veikia iš savo prigimtinės – laiminimo – būsenos, tuo daugiau ji joje įsitvirtina ir sau patinka.

Tai reiškia – patikti sau ne naudojant išorinio grožio atributus (išpūstas lūpas, makiažus, sukneles ir t. t.), o patikti sau viduje. Taigi, svarbiausia, ką moteris turi daryti, kad gyventų pagal savo prigimtį, – laiminti visus žmones, augalus, gyvūnus. Laiminti gyvenimą. Pagrindinis jos veikimo įrankis – laimininatys žodžiai ar mintys. Moteris turi juos sakyti – garsiai ar viduje.

Pradėkite nuo to, kur galite tai daryti tikrai nuoširdžiai. Pradėkite nuo nepažįstamų žmonių ir tais laiminančiais žodžiais jūs savaime nukreipsite į save tą pilnatvės energiją. Kai visus pripildysite, jūs sau pradėsite patikti ir tada prie jūsų kaip magneto, lips visi trokštami dalykai. Savaime, be specialių pastangų.

Taigi, moterys, mokykimės sakyti nuoširdžiai gerus žodžius. Tada ir moteriškumas, ir vyriškumas rasis savaime. Ir tada visiems Žemėje gyventi tampa ne tik skanu, bet ir šviesu…

FOTO: Julia Ceasar nuotrauka

ŽINUTĖ SKAITYTOJUI. Daugiau mano tekstų FB grupėje Šviesūs kambariai tinklaraštyje www.rolandalu.krabasdirba.lt, kurį galima prenumeruoti, svetainėje www.laimingosmoterys.lt

Jei patiko šis tekstas, – dalinkitės su kitais, paspauskite širdelę, komentuokite – man labai svarbus atgalinis ryšys. 💚

Taip pat mano tekstus ir kitą visuomeninę veiklą galite paremti, pervesdami Jums priimtiną mokestį į šią sąskaitą: LT87 7044 0600 0775 2227. Gavėjas: VŠĮ ”ŽINIŲ NAMAI”

ŠIRDINGAI DĖKOJU💚

Patiko? Pasidalink: