„O ką dabar daryti man?!”- su daina iš 8 numeriu pažymėto miesto autobuso iššoka garbaus amžiaus, tačiau labai guvi skrybėlėta, tokia sakyčiau, smetoninė moteriukė ir tiesiu taikymu skrieja prie manęs.

O aš tuo tarpu sėdžiu ant suoliuko stotelėje ir laukiu, kol atvažiuos mano autobusas.

– Na, tai ką dabar daryti man?”- atsistoja priešais mane ir šįkart, jau žiūrėdama tiesiai į akis, šypsodamasi dainuoja skrybėlėtoji.

– Na, nežinau…- kiek sutrikusi atsakau. – O koks klausimas jus neramina?”

– Mane neramina, ką man daryti su savo kojomis? Visai nebevykus esu! Įsivaizduokite, sėdėjau autobuse, o kai reikėjo atsistoti, kojos buvo sustingusios, vos atplėšiau nuo grindų, kad išlipčiau”,- vis taip pat linksmai man, lyg kokiai šimtą metų pažįstamai pasakoja daina virtusią problemą moteris.

– Na, bet jūs puikiai vaikštote,- man tikrai atrodo, kad ji labai guvi moteris.

– Taip, žinoma, vaikštau, bet, problema, kad visai nebe taip, anksčiau. Buvau pripratusi lakstyti, skraidyti, visą laiką buvau labai judri ir aktyvi, o dabar jau turiu būti lėtesnė, nors taip nesinori,- pasakoja mano netikėta pašnekovė.

– O kiek jums metų?- išdrįstu paklausti.

– Oi, 85,- eri, – atsako kvatodama ir vėl užtraukia dainą, berods iš kažkokios operos ar operetės “O ką dabar daryti man…

– Ar galiu jus nufotografuoti? – paklausiu. Nes jau labai knieti šiuo optimizmo pavyzdžiu pasidalinti su jumis, mano fesibuko draugai. Jog patikėtumėte, kad tai nešgalvotas personažas.

– Žinoma! Tik būtinai fotografuokite mano kojas, kurios man trukdo judėti greičiau, nei noriu,- juokdamasi atsako mano naujoji bičiulė.

Bet štai atvažiuoja ir mano autobusas. Nebespėjau paklausti šios žavios senjoros nei vardo, nei telefono. Norėčiau pas ją siųsti visus, kam trūksta įkvėpimo džiaugtis gyvenimu. Tik matau, kaip man važiuojančiai,“o ką dabar daryti man” moja ranka, atsisveikindama. O aš moju jai, sau galvodama, kad dejonės ir senatvė gali būti visokios…

Ir dar galvoju, kad senatvė – viso gyvenimo rezultatas, kuris gali būti štai toks įkvepiantis kitus…

Foto: Nuotraukoje (apačioje) – žavioji senjoga „O ką dabar daryti man…”:)

Nuotrauka (viršuje) – www.unsplash.com

2018 05 07, Klaipėda

Patiko? Pasidalink: