Ar gali rašymas išgydyti galvos skausmą? Pakeisti gyvenimą? Išskleisti žmogų lyg kortų kaladę ir parodyti jame tai, ko jis pats nemato?

Taip ir dar daugiau! Bet koks tekstas, net jeigu tai vienas ar du sakiniai, yra tarsi žmogaus veidrodis. Jis atspindi tai, ką žmogus galvoja apie save ir kitus, kokios būsenos yra tuomet, kai rašo. Iš teksto gali dvelkti šaltis, chaosas, gėla, arogancija. Arba tekėti gyvastis, tyrumas, meilė, nuoširdumas.

Kokią vietą gyvenime beužimtume, kiek mums metų bebūtų, visi ilgimės to, kas tikra, kas jaudina, kas įkvepia. Net jeigu tai šiek tiek liūdna ar per aštru…

Ir mūsų širdis užkliūna už tokių kūrinių, kurie nėra suręsti vien tik protu, tačiau turi tą įtraukiančią gelmę, kažką nensusakoma, kas yra už žodžių…

O už parašytų žodžių visuomet stovi gyvas žmogus. Koks jis yra, taip ir rašo. Taip jį jaučia tie, kurie skaito…

Turiu gerą žinią. Rašymą galima transformuoti, pasitelkus…. rašymą! Įvairius jo žanrus, būdus, formas. Vieni jų gerai išvalo smegenis, kiti – struktūrizuoja mąstymą, subalansuoja vidinį chaosą, dar kiti padeda atsiverti kūrybiškumo tėkmei.

Taigi rašymas nėra tik žodžių dėlionė. Jis gali tapti pačia galingiausia, paprasčiausia ir kiekvienam prieinama dvasine praktika. Rašymo pagalba galima iš esmės transformuoti asmenybę. Ir nesvarbu, kokius tekstus ir kur rašote – FB žinutes, meilės istorijas, interviu ar dienoraštį.

Tai – mano asmeninės patirties suformuota metodika, kuria iki šiol vadovaujuosi pati ir kurią pasitelkus, mokau kitus žmones ne tik rašyti įvairius tekstus, bet ir kitomis akimis pažvelgti į save. Be iliuzijų ir kaukių, kurios apsunkina ir mūsų gyvenimą, ir tekstus.

Nes rašymas susijęs ne su gramatika, o su žmogumi, jo asmenybe. Kuo jis gilesnis, atviresnis, kuo mažiau jame užspausto skausmo, nuoskaudų, tuo patrauklesni ir jo tekstai.

KAIP VYKS?

Rašymas – tai ne klausymasis, kaip reikia rašyti, o praktika. Tad ir mes šioje laboratorijoje labiausiai koncentruosimės į įvairaus rašymo užduotis. Nors bus ir šiek tiek teorijos.

Jūs turėsite galimybę išbandyti terapinio, taikomojo, kūrybinio, vaizdingo rašymo, savęs tyrinėjimo rašymo užduotis porose, grupėje ir individualiai.

Ir, žinoma, gyvai pasidalinti patirtimis bei suvokimais.

TEMOS

1. Rašymo prigimtis.
2. Teksto struktūra: svarbiausi elementai glaustai.
3. Įvairūs rašymo būdai, žanrai.
4. Ką iš tiesų gali rašymas?
5. Pažintis su jausmais. Jų reikšmė rašyme.
6. Greitoj pagalba sau raštu.
7. Gražioji informacinės žinutės pusė.
8. Sapnai ir kitos istorijos.
9. Apie ką geriausia rašyti?
10. Žodis ne žvirblis. Rašymo ekologija.

Užsiėmimo „laborantė“ – Rolanda Lu. Plačiau apie mane.

LAIKAS: gruodžio 7 d. (šeštadienis) 10.00-14.00 (su arbatos pertraukėle).
REGISTRACIJA (būtina): https://forms.gle/xgDcvcxam4YsaErDA
KAINA: 20-25 eurai. Sumokant į VšĮ Žinių namai sąskaitą iki gruodžio 1 d. – 20 eurų. Vėliau ir mokant grynais renginio dieną – 25 eurai.
VIETA: informuosiu užsiregistravusius.

REKVIZITAI:
GAVĖJAS: VšĮ „Žinių namai”
SĄSKAITA: LT 87 7044 0600 0775 2227, SEB bankas
Banko SWIFT kodas (pavedimams iš užsienio bankų) – CBVILT2X
PASKIRTIS: už dalyvavimą tekstų kūrimo laboratorijoje 12. 07.

Patiko? Pasidalink: