Rašymo monai ( 4) Kaip save pristatyti?
870
“Neįmanoma žmogaus pažinti iš karto”, “Kaip save pristatyti, kai esame visokios/visokie, skirtingose erdvėse, su skirtingais žmonėmis besireiškiančios/besireiškiantus skirtingomis formomis”?
Šie klausimai kyla beveik visiems, kai paprašau parašyti tekstą apie save. Ir praktiškai visi keli šimtai žmonių, kurie mokėsi mano Rašymo laboratorijoje, sakė/rašė tą patį.Save pristatyti sunku dėl daugelio priežasčių. Viena, mes matome save tarsi atskiras dalis ir sunkiai tai gebame sujungti į visumą. Tiesa, yra tokių žmonių, bet jų nedaug ir jie vadinami prašvitusiais.
Net ir Dievą mes suprantame kaip jo pasireškimą įvairiose formose ir mažai kas mato jį kaip visumą.Tačiau grįžkime prie savęs pristatymo. Ši paprasta užduotis iš tiesų yra labai gili. Pabandykime išvardinti savo vaidmenis: mama, dukra, sesuo, žmona, anyta, dukterėčia, anūkė. Arba suskaičiuokime savo dienos/savaitės/mėnesio veiklas: rašau tekstus, sportuoju, piešiu, medituoju, žaidžiu ir t. t.
Kiekvienai veiklai ar vaidmeniui mes galime parašyti atskirą prisistatymą. Ir čia atsikleidžia vienas svarbus dalykas: labai svarbu, kam apie save pasakojame (tikslinė auditorija) ir ką norime apie save pranešti (žinutė).
Akivaizdu, kad sujungti visas išsibarsčiusias mūsų asmenybės dalis ir sudėti į vientisą pasakojimą gali būti nelengva. Nes tam tikrai momentais vieni dalykai atrodo svarbesni, kiti – ne tokie svarbūs. Galų gale, mes juk nuolat augame, keičiamės, kinta mūsų suvokimai.
Jų dėka kinta mūsų charakteris, asmeninės savybės, veiklos ir tai, kam tuo metu skiriame didesnį dėmesį.Vienaip save pristatysime pagimdę savo vaikus, kitaip – būdamos septynerių metų.Ir žinote, visa, ką pasakosime apie save, bus tiesa! Ir tuo pat metu – netiesa:)
Nes tiesa – reliatyvi, ji kinta kiekvieną akimirką. O ir tai, kaip atrodo objektas, priklauso nuo to, kas į jį žiūri ir – labai svarbu – kokiomis akimis žiūri:)Net jeigu siųsite CV darbdaviui, informaciją atnaujinsite, atsižveldamos į tai, kas toje veikloje, į kurią pretenduojate, yra prioritetinės sritys. Todėl vienus dalykus parašysite, o kitų net nepaminėsite:)
Apibendrinsiu tai, ką parašiau.Kai norite save pristatyti, visuomet galvokite:
1) kas bus jūsų teksto skaitytojas
2) kokią žinutę jam norite perduoti.
O tada drąsiai rašykite, ir viskas iš karto sukris į vietas:)Sėkmės!
Rolanda
Foto: Dovilės Čižaitės Jonikės nuotrauka