“Noriu rašyti. Bet nežinau, ką rašyti ir kaip. Gal galėtumėtė patarti? ”,- siunčia man žinutę vaikinukas. Tokių žinučių gaunu labai dažnai. Ir, prisipažinsiu, jos mane visuomet nustebina.

Todėl rašau atsakymą visiems, kam kartais kyla tokių klausimų:)

✍KĄ RAŠYTI?

Jeigu kyla noras rašyti, jis visuomet atsineša su savimi tai, ką reikia išrašyti. Tad į klausimą “ką rašyti?”, galite atsakyti tik jūs pats, o ne, pavyzdžiui, aš:) Juk negaliu kitam žmogui įlįsti į vidų…Juk būtent jame, greičiausiai, kunkuliuoja kažkokios mintys, jausmai, patirtys, išgyvenimai. O tai ir yra toji medžiaga, iš kurios gimsta tekstai.

Žinoma, jeigu tas noras tikras. Jeigu jis yra to žmogaus, o ne įteigtas aplinkos, mados, kokio nors „pseudonoro”, pvz., tapti influenceriu…:)

✍NUO KO PRADĖTI?

Geriausia visuomet pradėti nuo dienoraščio, Ryto puslapių, tai yra, terapinio rašymo, kurio pagalba atiduosite savo vidinį gyvenimą popieriaus lapui. O jame, atidžiai pažvelgus, galima rasti temų eilėraščiams, novelėms ar apybraižoms.

Tačiau, jeigu jūs turite kokią veiklą ir būtinai reikia aiškiai, įdomiai informatyviai sudėti kokią nors informaciją į formą, tuomet būtina žinoti keletą svarbiausių teksto konstravimo elementų.

✍Prieš rašant bet kokį tekstą, labai aiškiai sau atsakykite:

 • Kodėl rašote šį tekstą?
 • Koks to teksto tikslas?
 • Apie ką šis tekstas bus?
 • Kokią žinutę norite perduoti skaitytojui?
 • Kas bus jūsų teksto skaitytojas?
 • Koks jo psichologinis portretas (žinosite, kokiais žodžiais su juo kalbėtis, kokią informaciją pateikti)

✍Taip pat svarbu žinoti teksto rašymo struktūrą

 • Tekstui reikia įdomaus pavadinimo
 • Įžanga turėtų būti trumpa, įtaigi ir joje – visa būsimo teksto esmė.
 • Dėstymo dalyje išplėtokite įžangoje pateiktą informaciją.
 • Įdėkite kokią nors įdomią citatą.
 • Nepamirškite parašyti, kur tai vyksta ar yra, jei renginys ar parduotuvė, tai reikia adreso, tikslių kontaktų, svetainės, telefono.
 • Tekstas neturėtų būti per ilgas.

✍KAM PASIŪLYTI?

Dar vienas, dažnai pasikartojantis klausimas – kur dėti savo tekstus? Kam juos pasiūlyti?

Geriausia savo tekstus “atiduoti” socialiniams tinklams, pvz., feisbukui. Dalintis savo pastebėjimais, mintimis ant savo sienos, o vėliau galima susikurti ir savo puslapį-tinklaraštį.

Jeigu jaučiatės jau prakutęs rašytojas ir jums rūpi erdvės, kuriose galima tobulinti informacinio žanro įgūdžius, tinkamiausias variantas – dienraščių portalai.

Kalbinkite bobutes, prekiaujančias gėlėmis, įdomius žmones, dalyvaukite renginiuose, rašykite žinutes ir siųskite. Manau, kad portalai jūsų inciatyvomis tik apsidžiaugs:) O jūs gausite neįkainojamos patirties.

Jeigu turite ambicijų tapti naujaisiais hemingvėjais, prašykite, kad jūsų rankraščius paskaitytų kompetetingas literatas -mentorius. Tie žmonės tikrai duos vertingų patarimų.

Tačiau yra dar vienas labai svarbus dalykas, kuriuo, baigdama šį tekstą, norėčiau pasidalinti.✍

DĖMESIO!Rašymas visuomet vyksta rašymo, o ne kalbėjimo būdu:)

Jeigu tikrai norite rašyti – RAŠYKITE! :)))

Nori parašyt knygą?

Sužinok: Rašymo laboratorija „Lab’as MANO TEKSTAI” https://bit.ly/3buZFEw

Rašymo laboratorija „Lab’as MANO KNYGA”: https://bit.ly/3QoqsRz

Patiko? Pasidalink: