Jaggi Vasudevas, paprastai vadinamas Sadhguru, yra jogas ir mistikas. Jis Indijoje pripažintas vienu iš 50-ies žmonių, darančių didžiausią įtaką visai visuomenei. Tai autorius, poetas, vizionierius ir tarptautinis lyderis, kurio išsakomas tiesas verta išgirsti ir jomis pasinaudoti.

Šis tekstas sukurtas remiantis video, kuris pasirodė 2020-ųjų metų išvakarėse ir kuriame Sadhuru dalijasi paprastais, tačiau drauge stebuklingais mūsų gyvenmą keičiančiais dalykais.

#1 Atsigulkite į “mirties patalą”. 

Ar girdėjote apie dzen meistrą Lao Dzi? Jis turėjo daug mokinų. Yra sena tradicija. Kai meistras ar guru miršta, mokiniai susirenka šalia jo, kad išgirstų paskutinius išminties žodžius. 

Ir štai Lo Dzi jau guli mirties patale, jam tuomet buvo 83 ar 84 metai. Šalia susirinko žmonės ir klausa: Meistre, kur jūs džiaugsmo paslaptis?

Lao Dzi teko susidurti su daugybe sunkių situacijų. Jį buvo apkaltinę pačiais keisčiausiais dalykais. 

“Meistre, – klausė mokiniai. – Jūs praėjote tiek daug sunkumų, tačiau visuomet buvote džiaugsmingas. Kur jūsų džiaugsmo paslaptis? ”

Lao Dzi atsakė: “Kiekvieną rytą, kai prabusdavau, aš sau užduodavau vieną ir tą patį klausimą: ką šiandien renkuosi, – džiaugsmą ar kančią?

Ir kiekvieną rytą aš pasirinkdavau džiaugsmą. Štai ir viskas.” 

Toks buvo Lao Dzi pasirinkimas. Sakykite, o jūs jau pasirinkote? Jeigu kiekvieną rytą sau užduosite šį klausimą, arba jeigu aš ateisiu ir kiekvieną rytą jums užduosiu šį klausimą –  šiandien tu ruošiesi būti džiaugsmingas ar nelaimingas? Koks bus tavo pasirinkimas?

Džiaugsmas pats savaime nėra tikslas. Tačiau, kada jūs džiaugsmingi, tampate malonūs ir kitiems žmonėms. Kada jūs džiaugsmingi, mąstote išmintingai. Kada jūs džiaugsmingi, nedarote kvailysčių sau kenkdami.

Visi žmonės gali būti laimingi. Bėda ta, kad mažai žmonių gali išlaikyti laimės jausmą ilgai. Tad nereikia sau pasižadėti didelių dalykų. Tiesiog naudokitės šiuo paprastu įrankiu: kiekvieną dieną klauskite, ką renkatės – džiaugsmą ar kančią?

Tarkime jūs gulite mirties patale. Jeigu jūs prabėgsite mintimis savo gyvenimą, ar galėsite pasakyti, kad jis nugyventas ne veltui? Ar jūs užsiėmėte tuo, kuo norėjote užsiimti?

Susimąstykite apie tai gyvenimo pradžioje, o ne jo pabaigoje. Ar darėte tai, kas tikrai jums buvo svarbu?

Dauguma žmonių bus sąžiningi su savimi tik tuomet, jeigu jaus, kad mirtis neišvengiama. O kitaip jie moka apgauti ir save, ir aplinkinius. Labai gaila, tačiau dauguma žmonių tiesą sako tik tuomet, kai jiems  į smilkinį įremtas pistoletas.

Aš noriu jums pasakyti: nelaukite, kol kažkas įrems jums į smilkinį pistoletą. Įsivaizduokite patys, kad tas pistoletas jums įremtas. Įsivaizduokite tai šįvakar, prieš eidami miegoti. Tarkime, aš tuoj numirsiu… 

Ar padariau savo gyvenime kažką iš tiesų labai reikšmingo? Tai, kuo galėčiau didžiuotis? Tai, dėl ko buvo verta nugyventi gyvenimą?

Jeigu jūs gyvenate būtent taip, neišvengiamai darysite įtaką visuomenei. Nesvarbu, kuo užsiimsite. Kad ir kuo beužsiimtuėte, jūs įnešite savo indėlį.

# 2 Nuspręskite, kokie trys dalykai jus padarys puikiu žmogumi.

Mes nežinome, ką jūs galite arba negalite padaryti. Galbūt jūs tapsite pačiu turtingiausiu žmogumi pasaulyje ar gražiausia pasaulio moterimi. Užkariausite Everestą ar sumušite Bolto 100 metrų bėgimo rekordą. Niekas nežino. 

Tačiau kiekvienas jūsų gali stengtis tapti puikiu žmogumi. Nei kiti žmonės, nei globali aplinka, nei oras, negali iš jūsų atimti tos galimybės. Jeigu jūs norite tapti puikiu žmogumi, jūsų niekas nesustabdys. 

Kai grįšite namo, užrašykite tris savybes, kurios, jūsų nuomone, žmogų daro puikų. Tik tris savybes. Ir įdiekite tas savybes į savo gyvenimą.Tai, kas jums atrodo puiku žmoguje. 

Nerašykite to, ką aš laikyčiau puikiomis savybėmis. Rašykite tai, ką laikote puikiomis savybėmis jūs. Atminkite, jeigu nedarysite to, ko norite būtent jūs, iššvaistysite veltui savo gyvenimą. Nereikia daryti to, ko nori kažkas kitas. 

Taigi, kai užrašysite tas tris savybes, kurios, jūsų nuomone, daro žmogų nuostabų, būtinai įtvirtinkite jas savo gyvenime.

#3 Ištarkite du kartus mažiau žodžių, nei esate įprastęs.

Sakoma, kad žmogus serga, nes nemoka išlikti ramus. Kada jūs ramus, esate sąlytyje su aukščiausia sąmone. Jeigu norite pasiekti tokią malonę, jūsų gyvenime turi atsirasti nors kažkoks gebėjimas sustoti. Kad tai įvyktų, reikia bent kokios tylos. Jeigu šiuo metu tylos būsenos negalite pasiekti pilnai, praktikuokite susilaikymą nuo triukšmo. 

Tarkime, jūs per valandą pasakote 1573 žodžius. Pabandykite išreikšti tą patį, tačiau naudodami du kartus mažiau žodžių. Pamatysite, kad pradėsite viską suvokti kelis kartus stipriau.

Kai daug kalbate, tarsi viduriuojate žodžiais. Jeigu per valandą pasakote 1573 žodžius – tai jau tikras viduriavimas! Jeigu norite pasakyti mažiau žodžių ir išrekšti tą pačią esmę, turite būti labai sąmoningi. 

Nes kitaip nesugebėsite to pasakyti. Pabandykite. Rytoj. Vieną dieną sakykite perpus mažiau žodžių, nei esate įpratęs. Kiek žodžių bepasakytumėte per valandą, sumažinkite jų du kartus. Kalbėkite tą patį, tačiau mažiau. 

Kaip puikiai jaustųsi visas pasaulis! Jis taptų pačia nuostabia vieta jau rytoj, jeigu visi mažiau kalbėtų. Būtų išsaugota daug santuokų (juokiasi).

#4 Atsigręžkite į praėjusią dieną.

Šį pratimą turėtų daryti kiekvienas. Dienos pabaigoje atsisėskite lovoje ir, pradedant nuo ryto, peržvelkite praėjusią dieną. Kaip ją pragyvenote? 

Pamatysite, kad 90 proc. dienos buvote labai kvailas.  Aš labai subtilus jūsų atžvilgiu, kai miniu dienos kvailumo procentą (juokiasi).

Jeigu jums duoda kokį nors darbą ir jūs įgyjate kokią nors atsakomybę, staiga tampate tokie svarbūs! 

Trys klausimai, į kuriuos atsakykite sau kiekvieną vakarą:

1.Kiek kartų jūs išpūtėte save ir padarėte didesnius už Visatą? Jeigu įsigilinsite, pamatysite, kad jūs nuolat save sureikšminate.

2.O kiek kartų jūs tapote nemirtingi? T.y., nesuvokėte savo mirtingumo? 

3.Kiek kartų žvelgėte į kitus žmones be jokio dėmesio, susidomėjimo? 

Pažvelkite į save vakare, atkreipdami dėmesį į šiuos tris dalykus ir  juoksitės iš savęs visą naktį. 

Nereikia verkti, mokykitės juoktis iš savo kvailumo. Ir pamatysite, kad visos šiukšlės labai greitai virs trąšomis. O trąšos būtinos augimui.

#5 Kiekvieną mėnesį atsikratykite bent vieno jus ribojančio dalyko.

Ar galite ateinančius dvylika mėnesių padaryti tai, kad netaptumėte patys sau problema? Jūs to nusipelnėte. 

Pradedant nuo šios dienos, kiekvieno mėnesio pradžioje nuspręskite atsikratyti vieno mažo jus ribojančio aspekto. Atsikratykite jo jau šiandien. Nesvarbu, kad tas dalykas atrodo smulkmena. 

Įsivardinkite kažką nedidelio, bet konkretaus. 

Tik nesakykite: aš nustosiu pykti. Aš netikiu tokiomis nesąmonimis. Jūs negalėsite nustoti pykti. 

Tačiau jūs galite pasakyti sau, kad nuo šios dienos, jeigu pyksiu, užčiaupsiu burną ir visiškai nieko nepasakysiu. Štai tai jūs tikrai galite padaryti!

Aš nepyksiu – tai neįveikiama dabar, tačiau jums įveikiamas vienas konkretus žingsnis kiekvieną mėnesį, kuris jus atves prie to, kad jūs pyksite mažiau. 

Atsikratykite to, kas jums savyje nepatinka, to, ką jūs laikote nenaudingu savo gyvenime. Kiekvieną mėnesį atmeskite kokį nors vieną mažą aspektą. 

Po 12 mėnesių jūs tapsite nuostabiu žmogumi!

SADHURU: 5  LAIMĖS IR SĖKMĖS PATARIMAI 2020 METAMS

#1 Atsigulkite į “mirties patalą”.

#2 Nuspręskite, kokie 3 dalykai padarys jus puikiu žmogumi.

#3 Ištarkite du kartus mažiau žodžių, nei esate įpratę.

#4 Atsigręžkite į praėjusią dieną.

#5 Kiekvieną mėnesį atsikratykite bent vieno jus ribojančio dalyko.

Foto: Viktorija Vaišvilaitė Skirutienė nuotrauka

Sadhguru foto, pasiskolinta iš www.yogaiya.in

Vertė: Rolanda Lu

ŽINUTĖ SKAITYTOJUI. Daugiau mano tekstų FB profilyje Rolanda Lu , FB grupėje Šviesūs kambariai, FB puslapyje Sąmonės revoliucija , tinklaraštyje www.rolandalu.krabasdirba.lt, kurį kviečiu prenumeruoti, svetainėje www.laimingosmoterys.lt 

Jei patiko šis tekstas, – dalinkitės su kitais, paspauskite širdelę, komentuokite – man labai svarbus atgalinis ryšys. 💚

Taip pat mano tekstus ir kitą visuomeninę veiklą galite paremti, pervesdami Jums priimtiną mokestį į šią sąskaitą: LT87 7044 0600 0775 2227. Gavėjas: VŠĮ ”ŽINIŲ NAMAI”

ŠIRDINGAI DĖKOJU💚

Patiko? Pasidalink: