“Kada mes kalbame apie sėkmę visuomenėje – ar tai būtų pinigai, karjera, savo pašaukimo suvokimas, stabilūs draugiški santykiai, gebėjimas kelti tikslus ir juos pasiekti – tai visuomet kalbame apie pagarbą. Tiktai mokėjimas gerbti kitą žmogų atveria duris į sėkmę visuomenėje.

Tačiau kas yra toji pagarba? Tai gebėjimas neškelti savęs aukščiau kito žmogaus. Pagarba – tai labai aukštų dažnių būsena, viena iš aukščiausių ir stipriausių būsenų.

Kad išmokti gerbti kitus, visų pirma reikia išmokti prisimti atsakomybę už savo būsenas – tokias, kaip įsiskaudinimas, pyktis, pavydas, susierzinimas, nusivylimas.

Jeigu jūs neprisiimate atskaomybės už savo nuoskaudas – pradedant tėvais ir baigiant vyru/žmona, tai jūs niekuomet  nesužinosite, kas yra pagarba. Todėl kad neišmokote gerbti paties svarbiausio žmogaus – paties savęs.

Kodėl? Todėl, kad jūs atsainiai žiūrite į savo jausmus. Jeigu jaučiate negerus jausmus, tai jie duoti tam, kad jus pastumti iš kažkokios vietos, kurioje esate. Jeigu jaučiate gerus jausmus, tai jie skirti tam, kad jus kilstelėti į kokią nos vietą.

Tačiau jeigu jūs neišmokote valdyti šio plataus, įvairiapusio jausmų spektro, prisimti už juos atsakomybę, atsiprašyti dėl to, ką jautėte, tai apie jokią pagarbą negali būti ir kalbos!Jūs tik pudrinate kitam žmogui smegenis…”

Autorius: Dmitrijus Trockis

Vertė: Rolanda Lu

Patiko? Pasidalink: