“Moteris gali būti priklausoma nuo savo nuotaikų kaitos, o vyras – ne. Pavyzdžiui, jam šiandien reikia plaukti į jūrą, o jis sako: “Oi, kažkodėl šiandien man nėra nuotaikos, neplauksiu”.

Tada vyras neuždirbs pinigų, nebus iš ko maitinti šeimos, visi numirs. Vyriški poelgiai, vyro elgsena neturi priklausyti nuo jo nuotaikos, atvirkščiai, vyro nuotaika priklauso nuo jo poelgių.

Vyras turi atidėti į šalį savo dvasines žaizdas, išgyvenimus, kodėl viskas yra ne taip ar kažkaip neaišku kaip. Reikia eiti į žygį, ginti tėvynę, yra atsakomybė – už savo moterį, tėvus, žemę, valstybę. Jeigu mes, vyrai, prisimame atsakomybę, tai mums duodamas malonus bonusas – gera nuotaika.

Vyras – tai žmogus, kuris priima sprendimus. Nėra teisingų ir neteisingų sprendimų. Net jeigu sprendimas mane nuvedė ne į tą pusę, nuo to neteisingo sprendimo lengviau atsiplėšti ir paskui daug greičiau prieinama iki reikalingo rezultato, iki išsikelto tikslo.

 Bet jeigu vyras pradeda tartis, priimti sprendimą ne remdamasis nuostata, kad “aš tai padariau ir dabar už tai atsakau”, o perkelia atsakomybę už tai, ką padarė, ant kokios nors moters, tada su juo bus ne moteris, o “mama”, “psichologė”.

Tačiau šalia tokių moterų esantiems vyrams visuomet keisis nuotaikos, jie visuomet viskuo abejos ir niekuomet nepasieks savo tikslų.

Reikia nustoti tartis, abejoti, analizuoti įvairias smulkmenas, vietoje to pradėti daryti ir atsakyti už savo veiksmus. Nėra gero arba blogo veikimo, bet koks darymas yra puikus atspirties taškas.

Visi šventieji turėjo praeitį, kuri jiems padėjo tapti šventaisiais. Kaip galima pradėti kažką daryti nuo tuštumos, praktiškai nuo nieko? Kaip galima remtis mamos arba moters idėjomis, jų konstrukcijomis, nuostatatomis, jų nuotaikomis? Tuomet teks visuomet stengtis būti geru sūnumi, kad pateisinti tas idėjas.

Vyras – tai vyriškumas, atsakomybė. Čia jau nebėra mamos idėjų ir konstrukcijų, čia yra arba kažkas bendra, tačiau su savo moterimi, už kurią esi atsakingas, arba kažkas sava, jeigu vyras gyvena ne poroje”.

Autorius: Dmitrijus Trockis

Vertė: Rolanda Lu

Patiko? Pasidalink: