”Jums nereikia sėdint namuose kurti savo prote dramų. Tiesiog pažiūrėkite, ką galte padaryti gero šiam pasauliui, neišeidami iš namų ir išlaikydami distanciją. Apsidairykite, kuo galite padėti kitiems?”,- sako Indijos dvasinis lyderis, mistikas ir jogas Sadhguru.

Jo ašrame, įsikūrusiame Indijos Pietuose, gyvenantys ir savanoriaujantys žmonės iš viso pasaulio, karantino metu vykdo plačią humanitarinę ir dvasinę veiklą. Pats Sadhguru kiekvieną vakarą rengia daršanus, kuriuose kalba apie svarbias dvasines tiesas ir įkvepia žmones nepatogiose aplinkybėse matyti teigiamas puses.

Jūsų dėmesiui, vienos video paskaitos santrauka.

Pasaulis tapo tylesnis, mašinos sustojo

Dauguma jūsų apie virusą žinote daugiau, negu aš, nes jūs neatsitraukiate nuo televizorių ir interneto.

Dauguma jūsų jau tampa virusologijos ekspertais! Tačiau aš manau, jog dabar jums visiškai neverta domėtis virusu, nes yra puikių šios srities ekspertų, mokslininkų, kurie žino daugiau už mus.

Ko mums visiems pakanka, – tai sekti instrukcijomis, kurios ragina išlaikyti socialinę distanciją. Jos esmė – neleisti virusams plisti.

Tačiau greičiausiai jūs domitės ne virusologija, o labai norite būti dalimi to, kas vyksta dabar.

Per paskutines 24 valandas daug žmonių pasaulyje vėl tapo viruso aukomis. Daug žmonių savo noru pasitraukė iš gyvenimo. Nes negalėjo susitvarkyti su stresu, tuo kas vyksta aplink. Kaip, pavyzdžiui, vienos Vokietijos žemių finansų ministras…

Tai negatyvus šios situacijos paveikslas. Tačiau yra ir pozityvus.

Pasaulis tapo tylesnis, mašinos sustojo. Žmonės pradeda susimąstyti, kokia tų beprotiškų lenktynių, kuriose mes dalyvavome paskutiniu metu, prasmė?

Jeigu kyla panašūs klausimai, – labai gerai.

Nes aš esu tikras: dėl to, jog pasaulis sustojo, kiti gyvi sutvėrimai yra labai laimingi. Daug kur laukiniai gyvūnai pradeda laisvai vaikščioti gatvėmis. Jie pradeda manyti, kad žmonės išnyko! O gal imkime ir padarykime Žemės planetą vėl nuostabia? – turbūt svarsto jie.

Planetai žmogus yra virusas

Panašu, kad atsiradus koronavirusui, Žemėje ėmė nykti…žmogiškasis virusas. Viruso buvimas yra nuodingas, nes jis daro poveikį savo nešiotojui, kuris tuo pačiu yra jo gyvybės šaltinis.

Tai labai primena žmonių elgesį! Planetai, kuri yra mūsų gyvybės šaltinis, mes esame nuodas.

Kalbu ne tik apie virusą. Visi gyvūnai, žinduoliai, reptilijos, paukščiai vėl susitinka ir sako: padarykime vėl mūsų planetą nuostabia!

Nekalbu taip, kad sumenkinčiau žmonių kančias. Tačiau netgi kai karantino nebuvo, žmonės kentėjo. Kas 4 minutes Žemėje įvykdavo kokia nors avarija, lūždavo kaulai. Kas 12 minučių kažkas prarasdavo galūnes.

Dabar gi niekas galūnių nepraranda. Esu tikras, kad lūžių gerokai mažiau. Dar niekada žmonijos istorijoje žmonėms nelūžo kaulai taip dažnai, kaip XX ar XXI amžiuje!

Nes mes judame kur kas greičiau, nei buvo sukurtas mūsų kūnas. Todėl esant mažiausiam susidūrimui, lūžta žmonių kaulai.

Skundėtės darbu, dabar nepatenkinti namais

Tai, ką atneša mums gyvenimas, ne visuomet yra mūsų pasirinkimas. Tačiau mūsų pasirinkimas, ką mes renkamės iš to, ką mums atneša gyvenimas!

Būtent dabar mes ir turime pasirinkti. Ir iš šios situacijos pasiimti tai, kas geriausia, prasmingiausia.

Tie, kurie dabar skundžiasi, lygiai taip pat skundėsi, kad jiems reikia eiti į darbą ir nuo ryto iki vakaro dirbti. Dabar, kai sėdi namuose, jie skundžiasi tuo, kad sėdi namuose.

Prašau, nesielkite taip! Kai einate į darbą, džiaukitės tuo, kad galite eiti į darbą. Kai negalite eiti į darbą, sėdėkite namie taip pat su džiaugsmu. Tai labai svarbu.

Jeigu galite pakeisti gyvenimo kokybę aplink save, – tai nuostabu. Jeigu negalite pakeisti, tai pakeiskite nors tą mažą savo žmogiškosios planetos dalį, – save. Kad ji būtų geros būsenos.

Tai jūsų pareiga. Ir galite dar kelis kitų žmonių gyvenimus padaryti nuostabiais. Padaryti nuostabiomis dar kelias situacijas.

Daugelį žmonių, kurie dabar sėdi karantine ir niršta, anksčiau erzino tai, kad jie eina į darbą. Jie sakė, kad jų irzulys susijęs su darbu. Blogomis sąlygomis. Ar prastu atlyginimu. Arba siaubingu darbdaviu, kuris juos išnaudoja. Arba siaubingais kamščiais keliuose.

Prašau: visa tai iš jūsų gyvenimo pašalinta! Ir štai dabar jūs sėdite savo nuostabiuose namuose. Bet dabar žmonės sako: mums atsibodo, mes norime išeiti, mes negalime čia daugiau pasilikti!

Dar tiek nedaug laiko praėjo, kai jūs karanatine, o jau nebegalite išbūti savo namuose!

Netikrumas – gyvenimo principas

Esmė ne tame, kad kažkas buvo ne taip su jūsų namais, ar buvo kažkas ne tap su jūsų ofisu. Tiesiog jūs norite kažką pakeisti išoriniame pasaulyje, nesusitvarkę savo vidinio pasaulio.

Todėl jaučatės tarsi būtumėte kare. Ir iš tiesų, daugeliui žmonių pinigų uždirbimas virsta į karo veiksmus.

Netikrumas yra gyvenimo pricipas. Jeigu jūs neišmoksite susitvarkyti su gyvenimo neapibrėžtumu, nenuspėjamumu, niekada negyvensite pilnakraujo gyvenimo, nes viskas nuolat keičiasi.

Dauguma žmonių to nepastebi, nes jie net negyvena realiame pasaulyje. Jie egzistuoja betoniniame savo proto luite. Ir vienintelis dalykas, ką gali padaryti savo prote, – sukurti įsivaizduojamą savo gyvenimo planą.

O juk gyvenimo esmė ir yra nuolatinis netikrumas, nuolatinė kaita. Jeigu norite viską iš anksto nuspėti, žinoti, kaip bus ir tam pasiruošti, tai reiškia, kad po truputėlį į savo gyvenimą kviečiate mirtį, nes nesirįžtate numirti iš karto!

Kai jums buvo penki, šeši, būvote džiaugsmingi, linksmi, judrūs. Tačiau po truputėlį prasidėjo sąstingis. Jūsų gyvybingumas pradėjo nykti. Ir jūs tai suverčiate amžiui.

Ne, su amžiumi gyvybingumas neturi mažėti! Fizinis judrumas gali sumažėti, bet ne gyvybingumas. Gyvybingumas pradeda mažėti, kai savo gyvenimui norite suteikti aiškumą, planą. Tačiau gyvenimo esmė – netikrumas.

Vienintelė aiškus, nulemtas dalykas gyvenime – tai mirtis. Kuo daugiau sukursite prote planą – kaip turėtų būti, tuo mažiau būsite gyvybingi gyvenime. Ir tai labai aiškiai matosi kiekviename žmoguje.

90 proc. žmonių nesąmoningai šaukiasi mirties, nes mirtis yra aiški ir nuspėjama. Ir dar… mirtis labai saugi. Nes kai tik numirštate, su jumis jau nieko nebegali nutikti…

Pas mane ateina daug žmonų, kurie nori kad aš juos palaiminčiau, jog jiems nieko nenutiktų. Kas čia per palaiminimas?! Nes tik po mirties nieko nenutinka! O gyvenime atsitinka viskas, kas įmanoma.

Todėl mano palaiminimas yra toks: tegul su jumis nutinka viskas, kas gali nutikti gyvenime. Jeigu ne dabar, tai kada?

Jūs – prastas režisierius?

Mintis, kad kažkur kitur, o ne čia ir dabar yra Rojus, žalinga. Tai sukūrė religijos. Nes žmonės tikisi, kad kažkur kitur yra geresnė vieta, nei ši. Jeigu esate tuo tikri, keliaukite ten dabar! Ko laukiate?

Visi tie apribojimai, socialinės distancijos laikymąsis, yra sugalvoti tik todėl, kad mes visi nenorime TEN keliauti. Supraskime tai pagaliau!

Nes gyvenimas čia ir dabar yra būtent ta vieta, kur yra mums geriausia.

Jeigu darysite viską su absoliučiu įsitraukimu, dėmesiu, – tada čia, Žemėje, ir bus Rojus. Jeigu viską darysite su pasipriešinimu ir be įsitraukimo, Žemėje jums bus Pragaras. Visai ne dėl viruso.

Žmonės kenčia nuo savo mielųjų namų. Žmonės nuolat kalba apie savo artimuosius. Ir kiek nusivylimo per kelias dienas!

Jūs galite egzistuoti tik todėl, kad judate. Kol judate, jums atrodo, kad su jumis viskas gerai. Dabar geras laikas sėsti ir išstudijuoti įvairias beprotybės formas, kurios būdingos būtent jums.

Kai sakau išsiaiškinti, nereiškia, kad reikia atlikti psichiatrinę ekspertizę. Tai, nuo ko kenčiate, – jūsų psichologinė drama. Ir jums reikia suvokti, kad jūsų drama labai blogai surežisuota. Nes, jeigu jūs kenčiate, aplink visi kenčia.

Jeigu jūsų drama blogai surežisuota, tik jūs pats galite paversti ją gera drama, kuria visi mėgautųsi. Tai, kas vyksta jūsų prote, yra tik jūsų ir priklauso tik nuo jūsų.

Jums reikia pagerinti savo režisūrinius gebėimus, kad jūsų asmeninė drama vystytųsi paga patį geriausią scenarijų.

Likusio pasaulio drama ne – jūsų reikalas. Tai, kas yra jūsų galvoje, galite kontroliuoti tik jūs. Jums prieinami daugelis instrumentų, kurie padeda kontroliuoti asmeninę dramą prote.

Tiesiog pažiūrėkite, ką galte padaryti gero šiam pasauliui, neišeidami iš namų ir išlaikydami distanciją. Kuo galite padėti kitiems?
Padarykite tai. Kitaip jūs nesudeginate kalorijų – juk mėgstate taip sakyti.

Todėl galite sumažinti kalorijų skaičių, praleisdami vieną valgymą. Nes yra daug žmonių, kurie vis dar neturi ko valgyti. Yra daug žmonių, kurie pakliuvo į sudėtingas situacjas, kurie yra socialiai pažeidžiami. Jūs galite jiems padėti.

Bus didelis džiaugsmas visiems, kai jūsų nesuvartotos kalorijos įgaus formą. Padėkite kitiems žmonėms. Nes, jeigu be jokio tikslo, prasmės praleisite dienas karantine, vėliau turėsite kelis metus dirbti be išeiginių, nes jūs juk taip mylite savo darbą!


Jūs kenčiate ne nuo darbo, ne nuo priverstinių atostogų, o nuo savo paties proto prigimties. Tik patys tą proto prigimtį ir galite pakeisti…

ŠALTINIS: išversta pagal Sadhguru video paskaitą (2020 04)
IŠVERTĖ: Rolanda Lu
PARAMA: Jūs galite prisidėti prie vertimų ir tekstų atsiradimo šiame puslapyje, pervesdami norimą padovanoti sumą į VšĮ Žinių name sąskaitą.

GAVĖJAS: VŠĮ ”ŽINIŲ NAMAI”

SĄSKAITA: LT 877044060007752227

SEB bankas

AČIŪ LABAI!

Patiko? Pasidalink: