Kai kūnas nustoja daug veikti, o dienoje – vos keli žingsniai, (nueiti į jogą, pasivolioti ant masažo stalo, kukliai pavalgyti) be jokių pastangų tampi stebėtoju.

Ir medituoji į akimirką, kuri tampa amžinybe, jei tik į ją sutelkti visą dėmesį. ..

Sėdžiu balkone, nuo galvos iki kojų apdengta grožio kauke iš medaus ir vietinių augalų. Stebiu lange atsispindintį baseino mėlį, o pro pravirų durų plyšį – kaip kambarių tvarkytojas maža šluotele glosto kambario grindis.

Labai lėtai, kruopščiai, milimetras po milimetro, su tokiu dėmesiu kiekvienam kampeliui ir žingsniui – dirba taip, tarsi medituotų. Vien stebėdama paprasto darbininko ritualinį kambario tvarkymo veiksmą, nejučia išplaukiu į kitą dimensiją.

Tokio susitelkimo, meditacijos veiksme iš indo kambarių tvarkytojo reiktų pasimokyt. Kaip ir begalinės meilės, atsidavimo savo darbui. Tuo tarpu lauke hipnotizuojančiai šiurena palmių lapai, kai juos užkalbina šiltas vėjas.

Padangėje vienas kitą gainioja du gigantiški laumžirgiai, praskrenda varna, jai iš paskos – šiūkt – vanagas, snape nešantis kažin ką.

Aukštaūgių lapuočių kamienais šmirineja vietinės pilkšvosios voverės, užgieda balsingas gaidys. Gyvena kažkur už tvoros ir kas rytą mane pažadina:) Šiąnakt buvo stipri tropinė liūtis, taip merkė su žaibais! Ryte liūtį priminė vos drėgna žolė, – ištroškusi žemė lietų godžiai sugėrė. Gamta priima viską be komentarų. Tik žmogui patinka niurnėt ir išvedžioti, kaip viskas turėtų „teisingai” būti.

… Oras pilnas žydinčių augalų, šiltos drėgmės, pro pravirą langą rūkstančio smilkalų kvapo. Kupinas gyvybės čiulbesio, taikos ir ramybės.Atrodo, laikas visai sustojo. Viską, kas buvo, iš galvos išplovė aliejus ir stiprios masažuotojų rankos.

Tik kartais paslapčia, lyg benamė katė į smegenis prasmunka mintis iš „ano” gyvenimo, taikydamasi įsitaisyti atsipalaidavusiame kūne.Genu ją be gailesčio, kad nesujauktų vis labiau tylančio proto. Kaip nekviestą svečią, kuris įkyriai prašosi laikino prieglobsčio, bet gviešiasi tapti namų šeimininku…-

2019 09 24, Kerala (Indija)

Foto: Emilija Lukoševičiūtė

Patiko? Pasidalink: