Nesu didelė muziejų gerbėja, tačiau visa, kas susiję gamta, mane visuomet užburia. Ir štai, Leidene, pasirodo, yra nuostabus „Hortus Botanicus” sodas.

Jis įkurtas 1590 m. ir ilgą laiką priklausė Leideno universiteto bendruomenei bei tarnavo kaip mokslinė tyrimų bazė. „Hortus Botanicus” yra vienas seniausių tokių sodų pasaulyje. Jame galima išvysti daugiau nei 10 tūkst. botanikos rūšių.

Iš viso – net 60 tūkst. įvairiausių botanikos pasaulio eksponatų. Čia galima rasti augalų iš viso pasaulio, tačiau šio sodo įkūrėjas, garsus botanikas Carolus Clusius, orientavosi į Azijos augmenijos įvairovę. Tad čia galima grožėtis labai didele kinų, indų medicinos, tropinių iš Indijos bei subtropinių Kolonijos kyšulio augalų kolekcija.

„Hortus Botanicus” lauke sėkmingai gyvena papūgos, kaip žvirbliai, skraidančios nuo medžio ant medžio pulkais ir keliančios didelį triukšmą.

Nors šis unikalus botanikos sodas buvo vis plečiamas ir patyrė daug pokyčių, iki šių dienų čia auga botanikos eksponatai, pasodinti prieš 400 metų. Čia saugomi keli “brangakmeniai” – vieninteliai pasaulyje botanikos egzemplioriai.

Beje, į šį botanikos sodą iš Turkijos buvo atvežtas pirmasis tulpės svogūnėlis. Nuo tada tulpės paplito ir Olandija tapo tulpių kraštu.

Didžiausią įspūdį man padarė žiemos sodas su įvairiausiais tropiniais, subtropiniais augalais. Na, ir žinoma, unikalia mėsėdžių augalų kolekcija.

Šie agresyvūs augalai maitinasi musėmis ir kitais vabzdžiais, o prikišus pirštą, nemaloniai jį nudilgina 🙂

Patiko? Pasidalink: