Pamenate reklamą? Įvaizdis dar ne viskas, svarbu troškulys! 

Ši sparnuota, tačiau geniali frazė kalba apie tai, kas ir man atrodo labai svarbu. 

Mes galime susikurti tobulą įvaizdį tiek pasitelkdami makiažą, tiek nuotraukose, tiek tekste. Mes galie sugalvoti save iki pat plaukų galiukų ir transliuoti pasauliui…melą.

Tačiau žmonėse vis dar gyvas vidinis jausmas, padedantis atpažinti tai, kas tikra ir kas išgalvota. Net sąmoningai nesuprasdami, jie atskiria tikrus dalykus nuo fotošopo. 

Jeigu norime atrodyti gražesni, nuotraukose – su mažiau raukšlių, jaunesni, tai žmogiška, tačiau vis tiek kada nors yla išlys iš maišo.

Kaip? Žmonės gal ir žavisi netikrais dalykais, tačiau jų širdis vis tiek ilgisi tikrumo. Ir ši tendencija vis stiprėja.

Mes žavimės moksline fantastika, gražuolėmis ant podiumo, galbūt net kažkuri mūsų dalis nori būti panaši į “Mis Pasaulis”, nes dažnai gyvename gana pilką, nuobodoką gyvenimą, kuriame pilna svetimų citatų, tačiau nieko savo. Ir jam reikia kokių nors, kad ir svetimo grožio injekcijų. Arba melodramos apie meilę, kuri būtinai turi laimingą pabaigą.

Tačiau vis tiek susiduriame su savo realybe. Ir tada belieka arba padaryti savo gyvenimą įdomų, turiningą, turtingą, atskleisti sau savo vidinius lobius, pamatyti nuo savo akių paslėptą grožį, įdomumą, arba maitintis siurrealistiniais kokteiliais.

Labai pamažu, tačiau į mūsų gyvenimus grįžta tikrumas. Noras būti savimi, o ne išgalvotu personažu, kuris gali patikti kitiems, tačiau pačiame žmoguje ilgainiui sukelia liūdesį, tuštumą. Nes ilgai meluojant, netenkame labai daug jėgų…. O juk tą energiją galėtume panaudoti kūrybai! Bet kokiai, kokia tik jums prie širdies!

Ir galime tą energiją panaudoti rašydami tekstus. Kuo greičiau sugrįžtame į save, išmokstame klausytis savęs, savo vidaus ir rašyti taip, kaip jaučiame, o ne taip, kaip rašo kiti, “kaip reikia”, tuo greičiau mūsų tekstai tampa gyvi, pusuojantys ir ima traukti kitus žmones. 

Nes juose yra jėga, energija. Tikrumas. Gyvybė.

Nesvarbu, ką rašysite – reklaminį tekstą apie savo veiklą, ar postą socialiniams tinklams, nerkite į savo gelmes ir ištraukite iš ten tikrumo perlus!

Jūsų asmeninė patirtis, gebėjimas stebėti save ir aplinką, gali padėti surasti unikalius palyginimus, asociacijos – pažadinti kituose žmonėse snaudžiančius jausmus, iššaukti emocijas, suteikti vilties ir įkvėpimo. 

O tai ir yra vienas svarbiausių bet kokio teksto tikslų (jeigu tai nėra mokslinis, bakalauro darbas ar filosofinis traktatas, esė).

Jeigu norite išmokti rašyti nuoširdžiai, turite suprasti, kas jūs esate, o ne kaip norite atrodyti kitiems. Ir teks išmokti save priimti ne tokį, kokį norėtumėte matyti, o tokį, koks iš tiesų esate….

Kuo dažniau klauskite savęs

  • Kas aš esu, o kas norėčiau būti?
  • Kas gyvena mano viduje – kokie jausmai yra dominuojantys? 
  • Ką jaučiu, kai šypsausi ir su kokiomis mintimis žvelgiu į save veidrodyje?
  • Ką atsakau į klausimą “kaip gyveni?” ir ką tuo metu iš tiesų jaučiu?
  • Ar dažnai meluojate sau ir kur yra didžiausi jūsų melų sau medžioklės plotai?
  • Ką sako jūsų vidus, kai ištariate “taip”?
  • Ką jums patinka daryti, o ką darote sukandęs dantis? Ir ką tuomet jaučiate?

Nuolat atsakinėkite sau į šiuos ir daugelį panašių klausimų, o dar geriau – kiekvieną dieną tai užrašysite, tada greičiau prisikasite iki savo tikrumo šaknų.

Taip pat labai rekomenduoju atlikti Jausmų rašymo praktiką, remiantis Jausmų lentele. Ji padės jums dar stipriau suprasti tikrąjį savo jausmų pasaulį. O tai – neįkainojama  vertybė rašančiam žmogui.

Jausmų praktiką rasite čia: https://rolandalu.lt/norecepie/jausmu-praktika/

DAUGIAU TEKSTŲ APIE RAŠYMĄ:

Rašymo monai (1) Rašyti gali visi

Rašymo monai (2). Tuščio lapo baimė

Rašymo monai (3) Įvaizdis ar nuoširdumas?

DĖMESIO! Jeigu norite mokytis rašyti, 2023 m. sausio 10 d. prasideda naujas nuotolinis Rašymo laboratorijos „LAB’as MANO TEKSTAI” kursas. (tik 5 dalyviai!)

PLAČIAU APIE KURSĄ čia: https://rolandalu.lt/course/labas-mano-tekstai-rasymo-laboratorija/

Taip pat kviečiu į Knygos rašymo kursą „LAB’as MANO KNYGA” kuris startuoja nuo sausio 12 d.

PLAČIAU APIE KURSĄ: https://bit.ly/3GP5vO1

REGISTRACIJA https://bit.ly/3Xyyo78

APIE RAŠYMO IR GYVENIMO VIRTUVĘ. Pokalbis su rašytoju Žydrūnu Sadausku. Šiame pokalbyje ne tik gausite daug įkvėpimo rašyti, bet ir sužinosite, nuo kom pradėti rašyti, ką daryti, kai ištinka rašymo krizė, kur gyvena mūzos ir ar galima pragyventi iš knygų leidybos:)

Įrašą įsigyti galima čia: https://bit.ly/3XcpFY2
—-
👉 Ž.Sadausko viešas puslapis http://bit.ly/2ZyXa8V
👉 Ž.Sadausko knygos http://bit.ly/sadauskasLT Matyti mažiau

Foto: Harry Kunningham nuotrauka

Patiko? Pasidalink: