Nuo ko pradėti rašyti?” – šis klausimas nuskamba kiekvieną kartą iš įvairių žmonių, vos tik užeina kalba apie minčių dėliojimą raštu.

O aš visuomet atsakau tą patį: “Rašyti reikia pradėti nuo rašymo”. Ne nuo taisyklių ar teorijos skaitymo.

Kol neįgyjame rašymo praktikos, nežinome, kas mums sekasi, o kas nelabai.Žinau, kad šis atsakymas nelabai jaukus, nes juk norisi visko greitai ir iš karto 🙂

Nemeluosiu. Per kelias valandas neišmokysiu jūsų rašyti, tačiau jūs tikrai pajausite rašymui reikalingą būseną ir savo rašymo raumenį, kurį toliau galėsite sėkmingai treniruoti patys. O aš jums pabūsiu vedle po rašymo pasaulį, kuris atrodo klaidus iki kol jo neprisijaukinote.

Rašymui, kaip ir viskam, reikia laiko. Tikslingos praktikos. Ir, žinoma, patirties. O ji tokia visagalė, kad nuolat rašydamas žmogus dažniausiai pats supranta, ką reikia daryti toliau – kur gilintis, ką tobulinti.

Tai sakau iš savo asmeninės patirties, kuria dalijuos savo kursuose bei rašymo stovyklose.Ką jums siūlau? Susitikti intensyviai rašymo praktikai su žiupsneliu teorijos, kuri padės suvokti svarbiausius rašymo momentus. Ir juos užtvirtins.

Laboratorijoje rašysime tokius tekstus, kuriuos tikrai būtina išmanyti šiuolaikiniam žmogui. Nes to vis labiau reikalauja mūsų kasdienybė.Į užsiėmimą kviesiu ateiti jau atlikus vieną namų darbą, kurį į savo paštą gaus visi užsiregistravę dalyviai.

Šioje laboratorijoje, kaip ir visuose mano užsiėmimuose, mokysimės be prievartos sau – švelniai, žaismingai, bet užtikrintai; kartu patirsime kelias įdomias rašymo užduotis, kurias vainikuos struktūrizuota teorija.

SVARBU! Aš – už individualumą ir autentiškus atradimus. Nemokau rašyti pagal kitų sugalvotas taisykles ir šablonus, o skatinu patiems kurti savas taisykles.

KĄ RAŠYSIME?:

– Trumpą žinutę.
– Kvietimą į renginį 
– Įkvepiančius pavadinimus.
– Fotoreportažą.
– Įspūdį/dienos įžvalgą.

KALBĖSIME APIE:

– Rašymo prigimtį.
– Teksto struktūrą.
– Teksto konstravimo elementus.
– Ką reikia žinoti prieš rašant.
– Kas tekstą daro patrauklų.
– Baimes. Kritiką. Savikritiką.

KAM ŠI LABORATORIJA NAUDINGA?:

Visiems, kas savo kasdienybėje turi reikalų su rašymu ir norėtų
įgyti konkrečios rašymo patirties, susietos su praktiška teorija.
Šioje laboratorijoje patyrimas yra svarbiausias, o teorija tik apibendrins jūsų patirtį. Kodėl bus būtent taip, papasakosiu laboratorijos eigoje.

LAIKAS. Spalio 16 d 18.00
TRUKMĖ. 3-3,30 val.
KAINA. 25 eur. (registruojantis iki spalio 10 d.) Vėliau – 30 eur.
DALYVIAI. 7-10 žmonių
REGISTRACIJA (būtina). https://forms.gle/Xp6tDoG1ta3yJhud7
VIETA. Pranešiu užsiregistravusiems žmonėms.
INFORMACIJA: roluko@gmail.com, +370 68606936

DĖMESIO! Vieta rezervuojama tik užsiregistravus registracijos formoje ir pervedus dalyvio mokestį.

APIE MANE:
– 25 metų patirtis žurnalistikoje
– tekstų, knygų, kursų ir seminarų autorė (Rašymo laboratorija “Lab’as MANO TEKSTAI”, “Rašyti gali kiekvienas”, “Rašymo monai”, Rašymo stovykla “Susitikimas su Vidiniu Meistru”, Rašymo terapija miške “Žalia stotelė” ir kt.)
– straipsniai žurnaluose („Cosmopolitan”, „Laimė”, „Vakarai”) 
– straipsniai dienraščiuose ir portaluose (“Atvira Klaipėda”, “Vakarų ekspresas” ir kt.)
– D.Trockio knygos „Kol aš nesu AŠ” vertėja


O šiaip – paprasta gyvenimo stebėtoja ir jo užrašinėtoja:)

Plačiau: www.rolandalu.krabasdirba.lt/esu

*Taikomasis rašymas – tai praktiškai jūsų veikloje, kasdienybėje, saviraiškoje pritaikomas rašymas, įvairūs informaciniai tekstai.

Patiko? Pasidalink: